Trącić Myszką 2012

/ [18.06.2012] Ogólnopolskie Centrum Astrobiologiczne CASA* czyli szukamy życia w kosmosie ...

< wróć do listy

Studenci z Rzeszowa w finale międzynarodowego konkursu IT o wyjazd do Doliny Krzemowej

Zmagania informatyczne na poziomie ogólnopolskim sprawdzały wiedzę słuchaczy Akademii Sieciowych Cisco z zakresu technologii sieciowych. Studenci WSIiZ po raz pierwszy wzięli w nich udział i zdobyli aż 4 miejsca w pierwszej szóstce, zajmując kolejno: 1,2,5 i 6 lokatę. W pierwszej dziesiątce wyprzedzili m.in. konkurentów z politechnik: śląskiej, wrocławskiej i łódzkiej.
Konkurs był otwarty dla osób, które w ostatnich 12 miesiącach uczestniczyły w szkoleniach Cisco CCNA. Pierwsza część zmagań miała charakter testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Druga polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznego konfigurowania urządzeń oraz rozwiązywania problemów sieciowych. Zdobywcy 4 pierwszych miejsc będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu NetRiders International 2012, który odbędzie się już 3 lipca.
- Studenci WSIiZ będą walczyć o nagrodę główną - wyjazd do siedziby głównej Cisco w San José, w Kalifornii, w sercu Doliny Krzemowej. Uczestnicy wyjazdu edukacyjnego zobaczą, jak funkcjonuje jedna z najważniejszych firm teleinformatycznych świata, poznają światowej klasy ekspertów IT, odwiedzą Uniwersytet Standford, Santa Cruz i San Francisco – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.
W poprzednim roku w konkursie wzięło udział ponad 10 000 żaków z całego świata. 17 zwycięzców odwiedziło Dolinę Krzemową. Organizatorzy mówią o podobnych liczbach w tegorocznej edycji. Wyniki konkursu potwierdzają wysoki poziom kształcenia na kierunku Informatyka w WSIiZ. Studenci korzystają ze szkoleń i kursów organizowanych w Akademii CISCO, której autoryzowanym ośrodkiem jest WSIiZ.
- Mamy znakomitą kadrę IT. Do dyspozycji studentów i naukowców jest kilkadziesiąt laboratoriów IT, w tym 17 zaawansowanych technologii teleinformatycznych. Młodzi ludzie korzystają z najnowocześniejszych narzędzi na światowym poziomie – podkreśla Urszula Pasieczna.

Po debetowych przyszedł czas na kredytowe.

PKO Bank Polski rozpoczął proces wymiany klasycznych kart kredytowych na nowoczesne, wyposażone w mikroprocesor i funkcję płatności zbliżeniowych. Ponadto posiadacze kart kredytowych Banku wydawanych w technologii EMV mogą teraz przez Internet nadać im numer PIN. Już niedługo funkcjonalność zmiany PIN będzie również dostępna w bankomatach dla wszystkich kart Visa z mikroprocesorem wydanych przez Bank.
Po wymianie starej „kredytówki" na nową klient będzie mógł dokonywać szybkich płatności do 50 zł bez konieczności weryfikowania ich numerem PIN. Mikroprocesor wbudowany w kartę jest dodatkowym zabezpieczeniem przed skutkami nieuprawnionych transakcji. Nadanie i zmiana numeru PIN w przypadku nowych kart jest bardzo proste. Dzięki wprowadzonym zmianom można tej czynności dokonać w serwisie transakcyjnym iPKO lub w bankomacie.
- Do tej pory PKO Bank Polski wydał już ponad 4 miliony kart zbliżeniowych. Docelowo wszystkie karty debetowe, obciążeniowe oraz kredytowe posiadane przez klientów Banku będą wyposażone w technologię EMV. Dotyczy to zarówno kart Visa, jak i MasterCard – mówi Adam Malicki, Dyrektor Centrum Operacji Kartowych PKO Banku Polskiego.
Według danych na koniec I kwartału 2012 roku, klienci PKO Banku Polskiego posiadali ok. 1 mln kart kredytowych. Na pierwszy ogień poszły karty Visa, w przypadku których proces wymiany ruszył w marcu. Wymiana kart kredytowych MasterCard wydanych klientom indywidualnym planowana jest od lipca. Zakończenie całej operacji planowane jest do końca roku.

Laboratorium - foto Elset

JOJO udostępniła trzy mobilne gry dla dzieci na iPhone'a i telefony z systemem Android.

Pierwsza gra to JOJO Puzzle, czyli kolorowa układanka, rozwijająca wyobraźnię. Na pięciu dostępnych planszach można ułożyć obrazki przedstawiające m.in. bohatera znanego z opakowań pianek JOJO MARSHMALLOW. Druga gra to JOJO Piłka, czyli zręcznościowa zabawa, w której za pomocą przycisków telefonu można kierować bohaterem i sterując kierunkiem i siłą, z jaką postać kopie piłkę, skierować ją do bramki. Zabawa wymaga sprawnego reagowania, co rozwija umiejętności manualne dzieci. W aplikacjach mobilnych znajdziemy również grę JOJO Ubieranka, w której tworzy się strój dla modelki.
Strona jojo.pl została stworzona z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Dorośli znajdą na niej zasady żywienia, porady psychologa np., jak motywować dziecko do nauki, a także wskazówki, w jaki sposób bezpiecznie wprowadzić dziecko w wirtualny świat. Strona www.jojo.pl otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Strony BeSt, który przyznawany jest stronom przyjaznym najmłodszym internautom. Katalog Bezpiecznych Stron stanowi integralny element projektu Sieciaki.pl, którego celem jest budowa bezpiecznego i pożytecznego dla dzieci i młodzieży wirtualnego świata.

Częściej odwiedzamy kawiarnie sieciowe

Popularność kawiarni sieciowych rośnie – od trzech lat systematycznie przybywa im klientów, dodatkowo – coraz więcej z nich deklaruje, że kawiarnie sieciowe to miejsce, w którym najczęściej piją kawę. Wybierając kawiarnię klienci najczęściej kierują się smakiem kawy i innych napojów, jednak w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosło znaczenie dwóch innych czynników: dobrego smaku ciast i deserów oraz atrakcyjnych promocji – wynika z piątej edycji badania Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia.
Stopniowo maleje zainteresowanie bezprzewodowym Internetem w kawiarni, mimo iż jest to nadal najbardziej pożądana usługa dodatkowa. Jednocześnie, niezmiennie na drugim miejscu znajduje się dostęp do aktualnej prasy. Wzrasta natomiast zainteresowanie telewizją (z 15% w 2011 roku do 24% w 2012 roku). Telewizją częściej zainteresowani są mężczyźni niż kobiety.
„Oczekiwania konsumentów wobec kawiarni sieciowych ewaluują wraz z rozwijającym się rynkiem. To, że klienci coraz mniejszą uwagę zwracają na miłą obsługę może wynikać z faktu, że czynnik ten uważany jest już za standard w lokalach usługowych. Podobnie jest z usługami dodatkowymi – w dobie smartfonów i coraz większej dostępności bezprzewodowego Internetu we własnej kieszeni coraz rzadziej zależy nam na bezprzewodowym Internecie w kawiarni" – mówi Marzena Białasek, ekspertka z ARC Rynek i Opinia.

Technologia Rich Media w reklamie

Rusza kampania reklamowa najnowszego modelu samochodu KIA Cee'd. Po raz pierwszy w Polsce zdecydowano się na włączenie do działań reklamowych zaawansowanej kreacji typu Rich Media emitowanej w mobilnym internecie, a stało się to w związku z rozpoczęciem kampanii reklamowej najnowszego modelu samochodu KIA Cee'd. Nawiązuje ona do trwających Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2012™, sponsorowanych przez firmę.
Kampania realizowana przez Mobext Polska wykorzystuje formaty Rich Mediowe angażujące użytkownika oraz pozwalające zapoznać się z modelem samochodu bezpośrednio z poziomu  kreacji reklamowej, bez potrzeby odwiedzania dedykowanej strony lub ściągania aplikacji. Kreacja zawiera między innymi zewnętrzny widok 360° samochodu, umożliwia sprawdzenie dostępnych kolorów nadwozia oraz obejrzenie zdjęć wnętrza.
„Dzięki wykorzystaniu technologii Rich Media udało nam się umieścić w obrębie bannera prostą grę, widok samochodu 360°, galerię zdjęć i lokalizator salonów dealerskich producenta, co umożliwia poznawanie zalet najnowszego modelu bez konieczności przenoszenia się na dedykowaną stronę mobilną czy ściągnięcia aplikacji. Do tej pory bannery flashowe z powodzeniem wykorzystywane były przez firmy w kampaniach internetowych, ale dzięki technologii HTML5 teraz jest to możliwe również na urządzeniach mobilnych, które pozwalają na dużo więcej np. lokalizację i bezpośrednie połączenie z najbliższym punktem sprzedaży – mówi Adrian Kielich, z Mobext Polska.

Welcome2Poland - mobilny przewodnik po Polsce

W Samsung Apps dostępna jest już nowa darmowa aplikacja, która z pewnością przyda się każdemu, kto odwiedza Polskę. Ten mobilny przewodnik informuje o najciekawszych miejscach, najlepszych restauracjach i pozwala poczuć klimat zwiedzanych miast. Welcome2Poland to niezbędnik każdego turysty, działający także w trybie offline, dzięki czemu użytkownik nie ponosi kosztów transmisji danych.
Aplikacja została stworzona przez pkt.pl, portal prowadzący bazę firm działających w Polsce. Program przygotowano głównie z myślą o obcokrajowcach i udostępniono w 6 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, francuskiej i rosyjskiej. Głównym zadaniem aplikacji jest informowanie turystów o tym, co dzieje się w polskich miastach i czego nie można przegapić podczas pobytu. Miasta objęte programem to Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot, Gdynia i Katowice.
Welcome2Poland zawiera opisy i zdjęcia kilkuset niekomercyjnych atrakcji turystycznych, a także listę kilkudziesięciu rzeczy, które w Polsce trzeba zobaczyć lub zrobić. Aplikacja jest niezbędna dla wszystkich ceniących praktyczne i wygodne rozwiązania. Dzięki obszernej bazie zawierającej ponad 70 tys. informacji przydatnych podczas zwiedzania Polski, turysta łatwo odnajdzie bankomaty, strefy darmowego Wi-Fi, muzea, hotele, kluby czy restauracje.