Trącić Myszką 2012

/ [18.06.2012] Ogólnopolskie Centrum Astrobiologiczne CASA* czyli szukamy życia w kosmosie ...

< wróć do listy

bezpieczeństwo w sieci podczas wakacji, to coś o czym nie można zapominać - archiwum Trend Micro

Polska – Irlandia ... startupy do działania w Poznaniu

Poznań tłumnie odwiedzają irlandcy kibice. Jednak piłka nożna to nie jedyna rzecz, która łączy Polskę i Irlandię. Oba kraje łączą również relacje biznesowe. Dlatego też, 18 czerwca, w dniu meczu Włochy - Irlandia w Poznaniu, odbędzie się Dublin-Poznan Startup Bridge, podczas którego będzie można poznać ogrom możliwości, jakie daje polsko-irlandzka współpraca.
Z jednej strony Irlandia, która jest idealnym miejscem do prowadzenia globalnego biznesu. Z drugiej strony Huge Thing, który jest idealnym miejscem do rozpoczęcia tworzenia firmy technologicznej o globalnym zasięgu. Co może wyjść z tego połączenia? Ogromny obszar do wzajemnej współpracy i nowe możliwości dla polskich, nowopowstających firm technologicznych. Doskonałą okazją do ich omówienia będzie Dublin-Poznań Startup Bridge, podczas którego tacy goście, jak Mike Sikorsky, prezes
i założyciel firmy Huggity czy Naghmeh Reilly, Senior Marketing Executive z Enterprise Ireland opowiedzą jak różni się podejście do startupów w obu krajach oraz jakie korzyści wynikają z wzajemnej współpracy.

„Niezwykle trudno jest przygotować startupy do działania na globalnym rynku. Wciąż dużym problemem jest ograniczanie perspektywy rozwoju tylko do naszego kraju.
W biznesie trzeba myśleć globalnie i tego właśnie uczymy uczestników Huge Thing, poznańskiej szkoły startupów". – mówi Arkadiusz Hajduk, założyciel Huge Thing. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane 3 polskie i 3 irlandzkie startupy o dużym, globalnym potencjale. „Dzielenie się doświadczeniami w dziedzinie budowania firmy
i produktu przez przedsiębiorców działających w odmiennych warunkach biznesowych ma ogromną wartość edukacyjną. Poza tym warto pamietać, że w ostatnich latach Irlandia stała się ważnym europejskim hubem internetowym dzięki obecności dużych oddziałów takich firm jak Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Amazon, Ebay czy Paypal. Ich sąsiedztwo i otwartość pozwala startupom działającym w Irlandii szybko zweryfikować pomysły biznesowe"- dodaje Bartek Siepracki, konsultant z Enterprise Ireland.

otwarty dysk twardy - foto Kroll Ontrack

TP SA zmienia kolor i kibicuje Euro 2012

Wideotransmisja WZA

netPR.pl zorganizował pierwszą relację na żywo z WZA z zagranicy, z symultanicznym tłumaczeniem w Polsce. Transmisja realizowana była z Calgary w Kanadzie, a przekaz był dostępny w czasie rzeczywistym na całym świecie, za pośrednictwem witryny internetowej Kulczyk Oil Ventures.
WZA prowadzono w języku angielskim i symultanicznie tłumaczono na język polski, aby to umożliwić należało zaprojektować zupełnie nową funkcjonalność, oprogramować ją i sprawdzić poprawność jej działania. Nowa funkcjonalność polegała na dodaniu kolejnego kanału dźwiękowego do strumienia wideo nadawanego z Calgary. Strumień audio, po przetłumaczeniu, nadawany był z Polski. Odbiorcy transmisji, korzystający z sieci CDN (sieci dystrybucji treści wideo), mogli wybierać pomiędzy oryginalnym a tłumaczonym kanałem dźwiękowym.
Projekt zakończył się pełnym sukcesem. Rozwiązanie spełniło wszystkie oczekiwania i zostanie wykorzystane w systemach transmisji wideo jako użyteczna funkcjonalność. Pozwoli nie tylko na transmisje wydarzeń z zapewnieniem symultanicznych tłumaczeń, bez konieczności obecności tłumacza w miejscu wydarzenia, ale stworzy warunki do realizacji transmisji bez konieczności stosowania kabin do tłumaczenia symultanicznego. W rezultacie może mieć wpływ na uproszczenie organizacji takich wydarzeń oraz obniżenie ich kosztów. Daje też możliwość korzystania ze sprawdzonych tłumaczy w Polsce, bez konieczności oddelegowywania ich w odległe zakątki świata.

Moje bezpieczeństwo - dbaj o dane - archiwum Trend Micro

... na serwerach

Europejski Urząd Patentowy przyznał nagrody

Wynalazca technologii Bluetooth, dr Jaap Haartsen, który pracował swego czasu w firmie Ericsson, otrzymał nominację Europejskiego Urzędu Patentowego do nagrody „Wynalazca Roku" Bluetooth to przełomowe złącze, które po raz pierwszy połączyło urządzenia z różnych branż Złącze to przyczyniło się do powstania nowych możliwości wykorzystywania urządzeń oraz zmieniło zachowania konsumentów
Dr Jaap Haartsen, który wynalazł technologię Bluetooth w latach dziewięćdziesiątych XX wieku (pracował wtedy w firmie Ericsson), znalazł się w finale konkursu o nagrodę „Europejskiego Wynalazcy Roku" (European Inventor Award) w kategorii „Przemysł". Nagroda ta jest przyznawana corocznie przez Europejski Urząd Patentowy (EPO) wyróżniającym się wynalazcom za ich wkład w postęp technologiczny, społeczny i gospodarczy.
Bluetooth to energooszczędna technologia bezprzewodowa do komunikacji równorzędnej (peer-to-peer). Została opracowana w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w laboratorium firmy Ericsson w Lund w Szwecji. Wkrótce potem uznano ją za standard połączeń bezprzewodowych na krótkich dystansach. W roku 2008, po 10 latach od opracowania tej technologii, liczba urządzeń z łączem Bluetooth dostarczonych klientom wynosiła już 2 miliardy. Dziś technologia ta jest wykorzystywana nie tylko w telefonach komórkowych i komputerach, ale niemal we wszystkich urządzeniach elektroniki użytkowej, urządzeniach medycznych i do ochrony zdrowia, urządzeniach sportowych i sprzęcie fitness, a także w samochodach i w inteligentnych domach. (W ubiegłorocznym raporcie badawczym Instant prognozuje się, że dostawy urządzeń z łączem Bluetooth osiągną w roku 2013 poziom 2 mld sztuk*).

Dr Jaap Haartsen jest określany przez Europejski Urząd Patentowy mianem „ojca technologii Bluetooth". Jaap Haartsen powiedział: „Technologia Bluetooth została uznana za standard w komunikacji między urządzeniami. Choć wielokrotnie kwestionowana, odniosła ogromny sukces, którego się nie spodziewałem. Jestem bardzo dumny i zaszczycony z powodu nominowania mnie przez Europejski Urząd Patentowy do tej nagrody w uznaniu dla moich patentów związanych z podstawami technologii Bluetooth".
Przy wprowadzaniu technologii Bluetooth na rynek dr Haartsen współpracował z zespołem inżynierów z firmy Ericsson. Jego najbliższy partner, Sven Mattisson, wspomina to zadanie następująco: „Mieliśmy wymyślić rozwiązanie, które zastąpi kable, będzie zużywać mało energii (nie więcej niż łącze kablowe) i kosztować pięć dolarów. Dziś za taką cenę by nas wyśmiano".

talerz i głowica-twardego dysku - foto Kroll Ontrack