Trącić Myszką 2012

/ [18.06.2012] Ogólnopolskie Centrum Astrobiologiczne CASA* czyli szukamy życia w kosmosie ...

< wróć do listy

ZyXEL gotowy na IPv6

6 czerwca br. miał miejsce światowy dzień wdrożenia IPv6 – standardu, który w przyszłości stanie się głównym protokołem internetowym. ZyXEL Communications przyłącza się pełnej adaptacji IPv6 w swoich rozwiązaniach.
Rewolucyjny standard IPv6 został wyposażony w wiele ulepszeń dla zarządzania siecią, QoS, szyfrowania i autoryzacji. Przyniesie on wiele korzyści dla użytkowników, m.in. łatwy dostęp do sieci typu plug-and-play, wyższą wydajność strumieni multimedialnych i aplikacji przesyłanych przez protokół IP, wyższy poziom bezpieczeństwa, większą niezawodność i lepszą kontrolę nad aplikacjami internetowymi.
Wypracowane przez ZyXEL rozwiązania umożliwią płynną migrację oraz wdrożenie najnowszej technologii bez problemów i przerw w funkcjonowaniu sieci. Już w 2004 roku ZyXEL Communications zdobył pierwszy certyfikat IPv6 Ready Logo Certification. Otrzymane w 2010 roku wyróżnienie "Phase II IPv6 Ready" Golden Logo potwierdziło zgodność wielu urządzeń VDSL2 i rozwiązań CPE z protokołem IPv6.

Słuchowiska dla dzieci "Przygody Myszki Ogonisi w świecie informatyki" możesz słuchać z naszej strony, albo pobrać podcast ... spróbuj!

ISOF-START

HEUTHES planuje w drugiej połowie czerwca 2012 r. wprowadzić system ISOF-START, czyli uproszczoną wersja systemu ISOF-ERP przeznaczona specjalnie dla niewielkich firm, w tym również dla jednoosobowych i rodzinnych oraz start-up. System zawiera Fakturowanie, Magazyn, Księgę Podatkową, eDokumenty oraz CRM Operacyjny i Analityczny.
ISOF-START wyróżnia również wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Dostęp do systemu oprócz hasła zabezpieczony jest certyfikatem w standardzie X.509.
HEUTHES wypracował własne, wysokie standardy dostępności i wydajności aplikacji chmurowych zgodne z polityką SLA (ang. Service Level Agreement).

KK-Electronic wesprze szczecińską Akademię Morską

Duński Koncern KK-Electronic Polska będzie współpracował ze szczecińską Akademią Morską w zakresie praktycznego szkolenia studentów, finansowania stypendiów dla najzdolniejszych z nich oraz organizowania wspólnych inicjatyw. 14 czerwca Dyrektor Zarządzający KK-Electronic - Przemysław Szczepaniak oraz Prorektor ds. Morskich Akademii Morskiej - dr inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka podpisali umowę, w ramach której KK-Electronic formalnie rozpocznie organizowanie staży i praktyk dla studentów AM. Dzięki temu będą oni kształceni zgodnie z potrzebami rynku.
Dzięki porozumieniu o współpracy z Akademia Morską, firma KK-Electronic uzyska możliwość uczestniczenia w procesie kształcenia studentów. Akademia Morska kształci swoich studentów w kierunkach, którymi zainteresowane jest przedsiębiorstwo, m. in. w mechatronice, informatyce czy logistyce. Staże i praktyki w firmie umożliwią im połączenie teorii z praktyką i tym samym lepiej przygotują ich do późniejszej pracy.

„Akademia Morska kształci swoich studentów na takich kierunkach jak m. in. informatyka, mechatronika czy logistyka. Współpraca z dużym przedsiębiorstwem, jakim jest firma KK-Electronic, daje naszym studentom możliwość nawiązania kontaktów z przemysłem poprzez odbycie staży i praktyk w firmie" – mówił podczas uroczystego podpisania umowy Rektor Akademii Morskiej, prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisław Gucma – „Umowa podpisana przez uczelnię z firmą KK-Electronic – poza organizowaniem staży i praktyk dla studentów – przewiduje także realizowanie wspólnych badań czy projektów, co jednocześnie wiąże się z podejmowaniem dialogu na temat przystosowania wykształcenia absolwentów uczelni do potrzeb rynku. Akademia Morska otwiera nowe kierunki czy specjalności właśnie w odpowiedzi na potrzeby przemysłu, aby nasi absolwenci mieli po studiach pracę". Z kolei Prorektor ds. Morskich, dr inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, dodawał – „KK-Electronic to jedna z największych firm w Szczecinie i jest ona bardzo dobrym partnerem, oferującym miejsca na praktyki i staże dla naszych studentów. W regionie nie mamy zbyt wielu firm reprezentujących tak wysoki poziom szkolenia praktycznego studentów. Dlatego też bardzo się cieszymy, że firma KK-Electronic działa w naszym regionie i że udało się Akademii Morskiej podjąć współpracę z tym partnerem".

Nie tylko Akademia Morska skorzysta na współpracy z firmą KK-Electronic. Dla przedsiębiorstwa porozumienie podpisane z uczelnią oznacza możliwość uczestniczenia w procesie kształcenia przyszłych pracowników oraz zaistnienia w świadomości studentów jako solidny, regionalny pracodawca - „Studenci Akademii Morskiej wyróżniają się wysokim poziomem wiedzy, a także dobrą znajomością języka angielskiego. Uczelnia jest zainteresowana współpracą z przemysłem i aktywnie uczestniczy w poszukiwaniu miejsc dla studentów i absolwentów, pozwalających im na odbycie staży i praktyk" – wskazywał Dyrektor Zarządzający KK-Electronic, Przemysław Szczepaniak – „Podpisanie porozumienia o współpracy z Akademią Morską daje firmie możliwość dostępu do dobrej kadry, bez której trudno budować przyszłość przedsiębiorstwa".

„Akademia Morska w Szczecinie uznaje KK-Electronic za jednego z najważniejszych partnerów w sferze szkolenia praktycznego studentów, promowania pozytywnego wizerunku oraz współpracy we wspólnych inicjatywach." – mówiła w trakcie podpisywania umowy Justyna Cejrowska z Biura Karier Akademii Morskiej – „Jedną z takich inicjatyw jest współpraca w ramach konkursu 'Studiowanie to przygoda'". Podczas spotkania odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników wspomnianego konkursu organizowanego przez Akademię Morską, w którym firma KK-Electronic ufundowała wyróżnienie dla jednego z uczestników. W trakcie uroczystości Dyrektor Zarządzający KK-Electronic, Przemysław Szczepaniak, wręczył nagrodę w postaci bonu do zrealizowania w salonach Empik Annie Pileckiej, wyróżnionej za zdjęcie „Przygoda na morskim szczycie".

Nagrodzone prace - foto KK-Electronic

Akademia Morska i KK Electronic - współpraca - relacja z podpisania umowy ...

DS411slim - archiwum

System Express ELIXIR

Środowisko bankowe w Polsce czekało na uruchomienie rozwiązania umożliwiającego realizację płatności natychmiastowych. Opracowanie i udostępnienie bankom systemu Express ELIXIR to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku związanym ze skracaniem czasu realizacji płatności. Operatorem systemu jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.
- W dobie „elektronizacji" życia, klienci banków coraz częściej sygnalizowali potrzebę natychmiastowego bezpiecznego transferu pieniędzy. System Express ELIXIR spełnia te oczekiwania – pozwala przesłać pieniądze bezpośrednio pomiędzy rachunkami klientów prowadzonymi w różnych bankach w czasie liczonym w sekundach i co najważniejsze, bez wykorzystania żadnych rachunków pośredniczących i przekazywania środków poza system bankowy. Wykonanie przelewu w systemie Express ELIXIR powoduje, że pieniądze są dostępne odbiorcy płatności natychmiast – realny czas realizacji pierwszych transakcji wynosił tylko 4 sekundy. Gwarancją poprawności rozliczeń w nowym systemie są środki zgromadzone przez banki na bezpiecznym rachunku powierniczym, prowadzonym przez Narodowy Bank Polski. – mówi Tomasz Jończyk, Dyrektor Linii biznesowej rozliczenia w KIR S.A. – W Europie podobny system został uruchomiony do tej pory jedynie w Wielkiej Brytanii – dodaje. Już wkrótce klienci trzech banków będą mogli realizować przelewy natychmiast i bez pośredników. BRE Bank, Bank Millennium i Meritum Bank, jako pierwsze banki w Polsce uruchomiły system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR, umożliwiający dokonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych, w czasie liczonym w sekundach. Sześć kolejnych banków uruchomi system do końca września br. Pierwsze transakcje w nowym systemie zostały przetworzone 12 czerwca 2012 r.

Kochasz stare radia? - posłuchaj audycji z 3.01.2012.