Trącić Myszką 2012

/ [4.06.2012] Za dwadzieścia parę lat ... jak dobrze pójdzie ...

< wróć do listy

Mądry dzień dziecka

Dzień dziecka to wyjątkowe święto dla naszych milusińskich, jednak często jest źródłem pewnych rozterek rodziców. Co sprezentować naszej pociesze w tym dniu? Gdzie znaleźć atrakcyjną ofertę? Jak kupić tanio, szybko i bezpiecznie?
Badania przeprowadzane przez niezliczone instytucje pokazują od wielu lat, iż Internet jest miejscem, gdzie znajdziemy najatrakcyjniejsze oferty sprzedaży. Dzięki pominięciu wielu kłopotliwych rozwiązań logistycznych internetowi sprzedawcy mogą przedstawić ofertę znacznie atrakcyjniejszą cenowo w porównaniu do sklepów tradycyjnych.
Wielu Polaków nadal obawia się zakupów przez Internet - tłumaczy Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut SA, właściciela internetowej porównywarki cen Nokaut.pl. - Tymczasem w Internecie funkcjonuje ogromna liczna rzetelnych sklepów. Zakupy dokonywane tam są bezpieczne, szybkie i wygodne. Atrakcyjne zwłaszcza, jeżeli jesteśmy rodzicami małych dzieci.
W tym roku najpopularniejszymi zabawkami poszukiwanymi przed Dniem Dziecka są zdecydowanie zabawki ogrodowe - trampoliny, zjeżdżalnie i piaskownice.
Kolejne, jeżeli chodzi o popularność są zabawki znane i cenione od lat. Mowa o klockach oraz lalkach i ich domkach. W tych kategoriach możemy zaoszczędzić nawet 30-40 złotych podczas zakupu w internecie.

Gry terenowe i logiczne dla uczniów w WSIiZ

Jeśli chcesz wcielić się w dziennikarza śledczego albo rozwiązywać ciekawe łamigłówki i zagadki logiczne, koniecznie wybierz się na dzień gier terenowych i ekonomicznych, organizowany przez WSIiZ w Centrum Edukacji Międzynarodowej w kampusie w Kielnarowej już 6 czerwca od godz. 9.00 do 15.00.
- Będzie to oryginalna i bardzo interesująca forma dnia otwartego pod hasłem „Dzień Gier". Chcemy pokazać młodym ludziom, że nauka na poziomie studiów wyższych to nie tylko nudna teoria, że nasza uczelnia stawia przede wszystkim na wiedzę praktyczną, przekazywaną w interesującej formie, z użyciem nowoczesnych narzędzi. Do dyspozycji studentów mamy aż 70 laboratoriów. Ich możliwości zaprezentujemy w ciekawy sposób podczas Dnia Gier – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.
- „Bomba pod Giełdą Papierów Wartościowych" to gra, która będzie rozgrywać się w Centrum Edukacji Międzynarodowej. Tym razem uczniowie, odwiedzając kolejne laboratoria i rozwiązując łamigłówki i zagadki logiczne muszą odnaleźć i rozbroić bombę – zdradza Urszula Pasieczna.
Na uczestników czekają też ekonomiczne gry planszowe, gry logiczne, a także warsztaty grafiki komputerowej, prowadzone przez wybitnego eksperta w tej dziedzinie - prof. Marka Bannatyne'a z Purdue University oraz jego studentów.

30 lat ZX Spectrum

Światowe premiery polskich projektów z branży nowych technologii na Bitspiration w Krakowie

Międzynarodowej klasy specjaliści w dziedzinie nowych technologii, eksperci rynku startupów i branży VC spotkają się na pierwszej międzynarodowej konferencji Bitspiration, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Krakowie. Twórcy interesujących projektów wybrali to wydarzenie na światowe premiery swoich nowych przedsięwzięć. Na międzynarodowe wody wypływają Ganymede, SHOWROOM oraz Cube Your Mind.
Pierwszym ważnym projektem, który ogłosi swoją światową premierę na Bitspiration jest SHOWROOM – największa w Polsce platforma e-commerce skupiająca niezależne marki i projektantów z branży mody i design. Po dużym sukcesie w Polsce, SHOWROOM uruchamia wersję anglojęzyczną, skierowaną do klientów z całej Europy. –„Wierzymy, że z naszą pomocą polskie niezależne marki modowe będą mogły zaistnieć za granicą, tym bardziej że na Zachodzie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie ich produktami" – mówi Michał Juda, współtwórca serwisu.
Drugą ważną premierą będzie gra Last Temple, przygotowana przez polską firmę deweloperską Ganymede, która jest krajowym liderem w dziedzinie gier społecznościowych, casualowych i mobilnych. Najnowszy projekt Ganymede to casualowa gra typu matching puzzle kierowana do graczy niezależnie od wieku i umiejętności. Dostępna będzie w trybie single- i multiplayer. –"Za pomocą tego nowego projektu chcemy zaznaczyć swoją obecność na Facebooku i stać się ważną częścią świata social gamingu" – mówi Lidia Janoszka, Kierownik Działu Marketingu Ganymede.
Podczas Bitspiration swoją światową premierę będzie też mieć gra Hacienda HD – przeznaczona na iPada wersja kultowej gry planszowej Wolfganga Kramera, której akcja toczy się w realiach południowoamerykańskich rancz. Hacienda HD jest dziełem polskiego studia developerskiego Cube Your Mind. – „Naszym celem było stworzenie gry rodzinnej, która zapewni angażującą intelekt zabawę dzieciom, rodzicom oraz znajomym"- mówi współtwórca gry, Arkadiusz Kwoska.

Ratuj dane ...

Aż 350-cio procentowy wzrost zapytań o możliwość odzyskania danych z urządzeń mobilnych Apple zanotowali na przestrzeni ostatniego roku specjaliści z 30 laboratoriów firmy Kroll Ontrack na całym świecie. Wśród najczęściej traconych informacji, były m.in. zdjęcia i filmy oraz skrzynki kontaktów magazynowane na pamięciach iPadów, iPhonów i iPodów. By ograniczyć skalę tego zjawiska, programiści Kroll Ontrack stworzyli nowe narzędzia do przywracania informacji z urządzeń najpopularniejszego producenta smartfonów i tabletów, które umożliwią szybsze i skuteczniejsze odzyskiwanie utraconych plików.
Jak wskazują specjaliści, w poprzednim roku odzyskali oni aż 1,1 petabajta danych z iPadów, iPhonów i iPodów, co stanowi 16-sto procentowy wzrost w stosunku do roku 2010. Według Kroll Ontrack, zjawisko to związane jest to nie tylko z coraz większą popularnością urządzeń Apple'a, lecz także z problemem niezaktualizowanych bądź niedostępnych kopii backupowych, z których użytkownicy mogliby skorzystać w przypadku utraty plików.
Wśród najczęstszych przyczyn utraty danych przez użytkowników urządzeń Apple'a, specjaliści Kroll Ontrack wskazują m.in. mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki bądź źle wprowadzone hasła. Informacje tracone są także w wyniku błędów oprogramowania oraz problemów wynikających z prób aktualizacji systemu operacyjnego.
- W związku z tym, że urządzenia mobilne firmy Apple cenione są na świecie ze względu na świetną ergonomię, innowacyjność i doskonałą jakość grafiki, w ich pamięciach gromadzonych jest coraz więcej kluczowych danych. Dotyczy to zarówno plików prywatnych, jak i strategicznych danych firmowych – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack. – Dla wielu użytkowników kwestia odzyskania informacji utraconych z iPadów, iPhonów czy iPodów jest kluczowa, przy czym w większości przypadków – szczególnie, gdy dochodzi do uszkodzeń mechanicznych – konieczne jest skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanych laboratoriów, które w odpowiednich warunkach są w stanie odzyskać większość plików – dodaje Paweł Odor.

IPv6 - pełna gotowość

ATM, operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN, ogłosił gotowość swojej infrastruktury telekomunikacyjnej do obsługi protokołu IPv6 (Internet Protocol v6), czyli mechanizmu przekazywania pakietów danych w Internecie, zwiększającego liczbę adresów IP i zapewniającego większą wydajność i wyższy poziom bezpieczeństwa transmisji danych w sieci. Na 6 czerwca br. planowane jest światowe ogłoszenie dostępności IPv6 przez największych operatorów telekomunikacyjnych, firmy IT i portale internetowe.
ATM S.A. zmodernizowała swoją sieć szkieletową ATMAN tak, by infrastruktura była w pełni gotowa do transmisji danych z wykorzystaniem adresacji IPv6. Sieć ATMAN, która obsługuje większość polskich i wielu zagranicznych operatorów telekomunikacyjnych, wymienia już ruch internetowy IPv6 w największych europejskich węzłach międzyoperatorskich: DE-CIX we Frankfurcie, AMS-IX w Amsterdamie, LINX w Londynie oraz w polskich węzłach: Thinx IX, PLIX, TPIX i KIX.
Jak prognozuje Polska Grupa Robocza IPv6 — inicjatywa skupiająca uczestników zainteresowanych rozwojem IPv6 w Polsce — pula adresów IPv4 prawdopodobnie wyczerpie się już w tym roku. Zatem wcześniejsze przygotowanie infrastruktury do obsługi nowych adresów IP umożliwiło przeprowadzenie koniecznych testów i sprawdzeń technicznych sieci i uzyskanie stanu gotowości na dzień uruchomienia IPv6 na świecie.

Uwaga unikaj cyberszpiegostwa!

W ostatnich dniach wyszło na jaw, że Iran padł ofiarą cyberataku na nieznana dotąd skalę. Zagrożenie o nazwie W.32 Flamer, jest przeznaczone do rozpoznawania sieci, kradzieży danych i cyberszpiegostwa. Według ekspertów firmy Symantec jest to najbardziej skomplikowane, złośliwe oprogramowanie w historii. Jego możliwości są imponujące:

· Zainfekował ok. 5 tys. komputerów

· Zawiera 20 razy więcej kodów od Stuxneta, który zaatakował irańskie zakłady wzbogacania uranu

· Aktywuje mikrofony w komputerach i nagrywa rozmowy

· Podejrzewa się, że został wykryty już po zakończeniu swojego zadania

Firma Symantec zbadała zasady działania Flamera, które przedstawia na swoim blogu.

konsumeryzacja u bram