Trącić Myszką 2012

/ [21.05.2012] Bliżej gwiazd ...

< wróć do listy

Trend User Generated Content - jest otwarty na propozycje członków społeczności serwisu oraz organizatorów wszelkiego rodzaju inicjatyw kulturalnych. Każdy użytkownik może bezpłatnie dodawać miejsca i imprezy,
w ten trend wpisuje się Planero.pl - serwis do planowania wolnego czasu, informujący o najciekawszych miejscach i wydarzeniach w największych miastach Polski.
Serwis umożliwia wyszukiwanie według miejsca, rodzaju aktywności (m.in.: Muzyczne, Na ekranie, Dziecięce, Zakupy, Usługi, Podróże) lub według daty. Planero gromadzi informacje z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Łodzi, Poznania i Trójmiasta. Głównym kanałem komunikacji z użytkownikami jest profil Planero na Facebooku.
Wspieramy nowatorskie pomysły, np. studencką wyprawę „Busem przez Świat", wiele ekscytujących imprez jest jeszcze przed nami – mówi Anna Węgrzynowicz, Specjalista ds. Partnerstw Internetowych Eniro Polska. Nasi Facebookowicze to przede wszystkim młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-34, z całej Polski, lubiący muzykę klubową i elektroniczną. Co ciekawe, kontaktują się z nami nie tylko Polacy – przedstawiciele takich krajów jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia czy Stany Zjednoczone są również aktywni." – dodaje.

Archiwum - foto pwsat - model 45 AK

Od projektu do profesjonalizmu w zawodzie pedagoga

Przez dwa dni 21 – 22 maja przyszli pedagodzy z całej Polski mieli okazję uczestniczyć już w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pn. Od projektu do profesjonalizmu w zawodzie pedagoga organizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.
W tym roku do wygłoszenia wykładów zastali zaproszeni: prof. zw. dr hab. Heliodor Muszyński, prof. zw. dr hab. Danuta Koźmian oraz prof. dr hab. Nowak - Dziemianowicz. Dopisali pozostali uczestnicy konferencji, studenci, przedstawiciele Kół Naukowych z wielu ośrodków akademickich kraju, m.in. z Warszawy, Lublina, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Zielonej Góry, a przede wszystkim Szczecina.

Od projektu do profesjonalizmu - konferencja - 2 - foto WSH TWP

Od projektu do profesjonalizmu - konferencja - 1 - foto WSH TWP

Od projektu do profesjonalizmu - konferencja - 3 - foto WSH TWP

Od projektu do profesjonalizmu - konferencja - 4 - foto WSH TWP

W Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbędzie się 23.05 - XV jubileuszowa edycja Konferencji Naukowej TAPT. Seminarium dedykowane jest przedstawicielom organów ścigania oraz sektora prywatnego z branży internetowej, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem cyberprzestępczości w Polsce.
Nieustanny rozwój nowoczesnych technologii i trudności z przewidzeniem kierunków tego rozwoju, wymagają od podmiotów zajmujących się walką z cyberprzestępczością regularnego aktualizowania wiedzy oraz wielostronnej wymiany informacji. Specyfika pracy przy zwalczaniu oszustw w sieci wymaga od wszystkich poznania stosowanych przez przestępców technologii, często bardzo zaawansowanych, i wypracowania skutecznych metod walki z nimi. Konferencja TAPT od lat pełni rolę platformy, skupiającej na kilka dni w murach WSPol najlepszych specjalistów zwalczający przestępczość Internetową w Polsce, ale nie tylko - w seminarium rokrocznie biorą udział również goście międzynarodowi.
Tematem wiodącym 15-tej edycji Międzynarodowej Konferencji TAPT jest „Nullum Est iam dictum, quo non sit dictum prius" (Nie ma takiej rzeczy powiedzianej, która nie zostałaby już powiedziana wcześniej). Podobnie jak w poprzednich edycjach, oprócz analizy tematu głównego podczas prelekcji poruszana będzie szeroka problematyka wykrywania i zabezpieczenia dowodów cyberprzestępstw, oraz innych, popełnionych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Serwis Allegro po raz czwarty jest głównym partnerem i współorganizatorem spotkania, a wezmą w nim udział policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości teleinformatycznej, zarówno w zakresie operacyjnym, dochodzeniowo-śledczym jak i kryminalistycznym, funkcjonariusze innych służb o charakterze policyjnym, prokuratorzy, biegli sądowi i naukowcy.

Energia w natarciu!

2,5 tysiąca osób odwiedziło miasteczko „Planeta Energii", które przez dwa dni gościło na placu przy Hali Sportowo-Widowiskowej nad Jeziorakiem. We wspólnej zabawie i nauce o energii elektrycznej uczestniczyło niemal 1,5 tys. uczniów z miejscowych szkół i przedszkoli oraz tysiąc dzieci z rodzicami, którzy popołudniami odwiedzali edukacyjną atrakcję.
W miasteczku ENERGI panowała gorąca atmosfera podsycana ciekawymi eksperymentami prezentowanymi przez przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz zabawami prowadzonymi przez animatorów. Pod charakterystycznymi sferycznymi namiotami goście mogli także obejrzeć film 3D o Energoludkach – mieszkańcach Planety Energii. W miasteczku dzieci dowiedziały się czym jest energia elektryczna oraz jak bezpiecznie i racjonalnie należy z niej korzystać.
„Planeta Energii" przybyła do Iławy dzięki pani Katarzynie Prus i jej podopiecznym ze Szkoły Podstawowej w Suszu – zwycięzcom konkursu Grupy ENERGA.
- Zeszyty metodyczne ENERGI były świetnie opracowane, a lekcje tak zaplanowane, że dzieci zapamiętały z nich zaskakująco dużo szczegółów. Uczniowie całym sercem zaangażowali się w projekt i dopytywali kiedy będzie następna lekcja o energii elektrycznej - mówi Katarzyna Prus, wychowawczyni zwycięskiej klasy. - Miasteczko „Planeta Energii" to fajne wydarzenie na dużą skalę. Dzieci podczas zabawy dotykają poważnych tematów i uczą się o trudnych zagadnieniach, co stanowi duży atut „Planety Energii".

W drugiej edycji konkursu „Planeta Energii" organizator – Grupa ENERGA – dostarczył ponad 7 tys. materiałów dydaktycznych do szkół w całej Polsce. Dzięki zeszytom metodycznym „ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego" oraz pomysłowości i zaangażowaniu nauczycieli, prawie 14 tys. uczniów podczas lekcji szkolnych uczyło się o energii elektrycznej, bezpieczeństwie i ekologii. Do organizatora spłynęło niemal 200 sprawozdań z całej Polski, na podstawie których wybrano 10 laureatów.

Honorowy patronat nad konkursem „Planeta Energii" objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny sprawuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patroni medialni konkursu to Gazeta Edukacja, GaGa, magazyn Cartoon Network, sieciaki.pl, ekologia.pl, miastodzieci.pl, zielonalekcja.pl oraz ekorodzice.pl.

Energia Tour 3 - foto Energia

Energia Tour 4 - foto Energia

Energia Tour 5 - foto Energia

Energia Tour 6 - foto Energia

Energia Tour 7 - foto Energia

Energia Tour 8 - foto Energia

Energia Tour - foto Energia

II edycja Akademii ComAngle – ostatnie dni na zgłoszenia!

Każdy, kto lubi gry komputerowe, z pewnością kiedyś zamarzył o samodzielnym stworzeniu takiego programu. Teraz ma na to szansę. Kto chce współtworzyć świat zabawy, pozwalający na oderwanie od rzeczywistości, może skorzystać z propozycji firmy ComAngle Entertainment z Technoparku Pomerania. Uczestnicy zajęć dowiedzą się wszystkiego o projektowaniu i tworzeniu gier, oraz zdobędą umiejętności, które pomogą im w realizacji ich własnych pomysłów!
– Podczas pierwszej edycji naszej Akademii, w kwietniu zeszłego roku, zgłosiły się 6842 osoby z całego świata, choć nie było żadnej reklamy. Wybraliśmy 20 najlepszych osób i podzieliliśmy tę międzynarodową grupę na dwa teamy. Pierwszy team napisał oprogramowanie do analizy i statystyk i zarządzania assetami graficznymi i muzycznymi w grach Flash, a drugi – silnik izometryczny do gier wyścigowych we Flash. Z tych zespołów 3 osoby znalazły u nas zatrudnienie. – podsumowuje Piotr Tysper, koordynujący ComAngle Academy. – Teraz także liczymy na znalezienie dobrych programistów, ponieważ bardzo nam brakuje takich pracowników. Ta edycja skierowana jest tylko do uczestników z Pomorza Zachodniego. – dodaje Tysper.
Program ComAngle Academy obejmuje 26 dni nauki – zajęcia są prowadzone zdalnie – podczas których jego uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu projektowania, tworzenia oraz implementowania gier i aplikacji w technologii HTML5. Osoby zakwalifikowane do programu posiądą umiejętności potrzebne do rozpoczęcia kariery w branży gier. Nauka będzie się odbywać pod okiem specjalistów ComAngle, którzy mieli przyjemność współpracować z najpopularniejszymi producentami i wydawcami na świecie.