Trącić Myszką 2012

/ [26.03.2012] Jak niszczyć dane?

< wróć do listy

Eksperci z International Data Corporation prognozują, że do 2020 roku objętość cyfrowego świata zwiększy się prawie 70 razy. Co zrobić, aby nie utonąć w zalewie danych, oraz i jak efektywnie przechowywać informacje?
Oprócz niezbędnych danych powstaje też „duch" polegający na multiplikowaniu informacji, między innymi dla pewności, że nic nam nie zaginie. Dane muszą być bezpieczne, ale sprzęt starzeje się bardzo szybko i trzeba wymieniać komputery i dyski. Niestety zdarza się, że dyski twarde, płyty CD i DVD oraz inne nośniki trafiają na śmietnik, albo w niepowołane ręce. Informacje o tym co jakiś czas trafiają do mediów, a ile z nich zostało przejęte przez przestępców ... tego nie wie nikt. Co robić w takich przypadkach? ... jak niszczyć dane? ... można je skasować stochastycznie nadpisanymi zerami i jedynkami, można użyć demagnetyzera, a można rozpuścić ... o tym w kolejnym wydaniu magazynu komputerowego "Trącić Myszką", którego gośćmi będą Rafal Iwaniec z BOSSG i Damian Wojsław z Fundacji Aegis.

Posłuchaj audycji Jarosława Daleckiego.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę BOSSG Data Security, aż 78% klientów zmieniłoby bank w razie zagrożenia dla bezpieczeństwa ich danych osobowych. Jednocześnie dla prawie 70% badanych bezpieczeństwo danych powierzanych bankowi jest istotnym czynnikiem przy jego wyborze.

Wyniki badań potwierdzają dające się zauważyć zainteresowanie klientów bezpieczeństwem i rosnącą świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa oferowanego im przez banki. Ochrona i zabezpieczenie danych osobowych powinny być dla banków jednym z priorytetów prowadzenia działalności, zarówno w aspekcie utrzymania obecnych klientów, jak i w pozyskiwaniu nowych – mówi Krzysztof Siekierski, wieloletni doradca klienta w Banku Zachodnim WBK, obecnie Prezes Zarządu EKTO Finance.

Dysk w płynie - Trącić Myszką

ARound Aleksander Lech - Cebit 2012 - Marek Schirmer

MCUD przedzial chemiczny - foto archiwum

MCUD - foto

MCUD przedział biurowy - foto

Ankieta niszczenie danych 1 - archiwum BOSSG.

Ankieta niszczenie danych 2 - archiwum BOSSG.

MCUD niszczarka - foto archiwum BOSSG.

Hakerspace w Technoparku Pomerania. Hakerspace to miejsce gdzie powstają nowe technologie i pomysły. Szczeciński Hakerspace rusza 2 kwietnia.

Ruszają InfoTrendy, czyli Szczecińskie Dni Informatyki. Ogólnopolskie konferencje, konkursy, warsztaty i mniej formalne spotkania – wszystko pod hasłem nowinek technologicznych, IT i nowych technologii, popularyzowania wiedzy i zainteresowania informatyką – tak zapowiada się program tegorocznych Szczecińskich Dni Informatyki InfoTrendy, których koordynatorem jest Technopark Pomerania.
Imprezą otwierającą tegoroczne InfoTrendy, w dniu 29 marca 2012 będzie Święto Szkolnej Informatyki w Liceum Ogólnokształcącym nr 4. Tego dnia „Czwórka" zaprasza też wszystkich gimnazjalistów na Dni Otwarte Szkoły. W ramach atrakcji tego dnia w IV LO dodatkowo będzie miał też miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla gimnazjalistów – ostatni etap konkursu i jego rozstrzygnięcie; a także inauguracja pierwszej edycji konkursu „Interaktywny produkt IT" organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie.

MCUD przedzial-chemiczny 1 - foto archiwum BOSSG.

dyskowe wiórki po niszczarce - foto archiwum BOSSG.

Od dziś, dzięki panoramicznym zdjęciom, internauci z całego świata mają możliwość oglądania z perspektywy przechodnia atrakcyjnych turystycznie miejsc Polski oraz ulic głównych miast, bezpośrednio na Mapach Google.

Rok temu poprosiliśmy Polaków, aby wskazali nam miejsca, które warto pokazać w Street View. Odzew internautów i zainteresowanie ze strony miast były ogromne - otrzymaliśmy tysiące propozycji, a w końcowym głosowaniu wzięło udział ponad sto tysięcy osób. Z przyjemnością mogę dziś powiedzieć, że udało nam się zaprezentować w Street View zdjęcia z miejsc, które znalazły się w finale plebiscytu, a także wiele innych ciekawych zakątków wartych pokazania całemu światu - powiedział Artur Waliszewski, Dyrektor Google w Polsce.

Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia.

Twórcy Eye Trackera - Absolwenci WI ZUT - foto M. Olan.