Trącić Myszką 2012

/ [14.05.2012] Społeczeństwo informacyjne w miejskiej dżungli

< wróć do listy

„ Co biznes mówi nauce?"

15. maja br. w Szczecinie odbędzie się kolejne spotkanie kadry naukowej i przedstawicieli środowisk gospodarczych. Tym razem naukowcy pomorskich uczelni i specjaliści z firmy Tieto Poland będą dzielić się doświadczeniami z zakresu zarządzania projektami informatycznymi.
Spotkanie jest częścią projektu pt. „ Co biznes mówi nauce?" za który odpowiadają: Środkowopomorska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej i Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum. Projekt ten ma na celu umożliwienie kadrze naukowej pomorskich uczelni zdobycie nowych, praktycznych doświadczeń, poprzez cykliczne spotkania z najbardziej innowacyjnymi firmami z różnych branż.
Udział w projekcie „Co biznes mówi nauce?" doskonale wpisuje się w naszą politykę społecznej odpowiedzialności biznesu: od początku działalności Tieto w Polsce ściśle współpracujemy ze środowiskiem akademickim, prowadząc szereg różnorodnych projektów edukacyjnych, skierowanych do kadry naukowej, studentów i absolwentów wyższych uczelni. - mówi Michał Szostkowski, Członek Zarządu Tieto Poland odpowiedzialny za HR. Naszym zdaniem, projekt „Co biznes mówi nauce?" jest szczególnie cenny, bo pozwala zbliżyć do siebie różne środowiska: naukowców, przedsiębiorców, kadrę menedżerską i specjalistów działających w różnych gałęziach gospodarki. Dzięki temu rosną szanse na lepszą ich współpracę w przyszłości, zarówno jeśli chodzi metody nauczania, jak i praktyczne wykorzystanie efektów prac badawczych. – dodaje M. Szostkowski.

Enter - foto Elset

Targi Pracy 2012 - Unizeto i Blstream

Mobilny Internet

Mobilny internet i oparte na nim usługi to najdynamiczniej rozwijająca się część branży telekomunikacyjnej. Stawia to przed operatorami nowe, niezwykle ważne wyzwanie, jakim jest przygotowania sieci do obsługi bardzo szybko przyrastającej ilości przesyłanych danych oraz dużej liczby abonentów Polscy specjaliści z firmy Ericsson opracowali krótką, acz zwięzłą publikację pozwalającą zrozumieć skalę potrzeb i najbardziej zapomniane obszary inwestycji wymagające zmian.
„W naszych codziennych kontaktach z klientami częstokroć poruszamy kwestie technologicznych rozwiązań w bardzo specyficznych technicznie obszarach-mówi dr Krzysztof Burzyński –wiceprezes Ericsson w Polsce, współautor publikacji- jednakże istnieje konieczność powszechnego zrozumienia dla zachodzących zmian i ich konsekwencji zarówno dla działu marketingu, sprzedaży, czy techniki u operatorów. Jestem przekonany, że nasza publikacja pozwoli nam upowszechnić tę wiedzę, zwłaszcza, że wszyscy jako użytkownicy jesteśmy niecierpliwi w oczekiwaniu na nowe, sprawne jakościowo sieci w Polsce"

Profesor Danuta Stawasz - Uniwersytet Łódzki

Viruslab - foto Elset

Lubelski sposób na miasto - Kamil Żyła

multiextractor - archiwum

Projekt - ryby z arfykańskiej sieci

Download Station - archiwum

Projekt - sieć w autobusach

DS411slim-1 - archiwum

Projekt - wina z sieci

Etrovision kamery - archiwum

strongrecovery - archiwum

Projekt - tablica do sieci

Sterowanie telewizora głosem ...

Są już telewizory Samsung Smart TV ES8000 z podświetleniem LED. Po podłączeniu do internetu zapewniają już dziś dostęp do ponad 30 tysięcy filmów i seriali oraz różnorodnych serwisów informacyjnych, rozrywkowych, gier a także audycji radiowych i aplikacji edukacyjnych.
Czasy, gdy musieliśmy wstać w poszukiwaniu pilota lub gdy trzeba było odstawić karton z popcornem, aby zmienić kanał telewizyjny już minęły. Oprócz wielu zalet obrazu i dźwięku, najnowsze telewizory są wyposażone w technologię Samsung Smart Interaction™, czyli intuicyjną platformę wykorzystującą rozpoznawanie słów w języku polskim, gestów oraz rysów twarzy. Technologia ta uzupełnia tradycyjnego pilota, zwiększa wybór i wygodę w sterowaniu urządzeniami domowej rozrywki. Możemy teraz za pomocą komend głosowych włączyć i wyłączyć telewizor bądź aktywować wybrane aplikacje, nie ruszając się z fotela, poprzez wypowiadanie określonych słów lub wykonując jeden z pięciu prostych gestów.
Dla przykładu, możliwe jest włączenie telewizora i uruchomienie przeglądarki internetowej wyłącznie komendą głosową - telewizor bez problemu rozpoznaje język polski. Gestem ręki można będzie wyszukiwać i wybierać film lub zmienić kanał telewizyjny. Jeśli oglądamy film pobrany za pośrednictwem internetu, przesuwając dłoń możemy go przewijać o kilka sekwencji. Ten prosty w obsłudze i intuicyjny system kontroli rozpoznaje gesty dzięki wbudowanej kamerze HD, zaś dwa mikrofony rozpoznają głos osoby siedzącej przed telewizorem. Technologia redukcji szumów pozwala wyeliminować dźwięki tła tak, by nie zakłócały komend głosowych.

Huawei MC850 - archiwum