Trącić Myszką 2012

/ [10.09.2012] Pierwsza Myszka po wakacjach :-) … czyli zaczynamy!

< wróć do listy

Wideo w pracy

Polycom Adoption Services to cztery usługi, które mają pomóc przedsiębiorstwom spopularyzować współpracę wideo, a opierają się na metodologii opracowanej przez Polycom i pozwalają zwiększyć stopień wykorzystania rozwiązań do współpracy wideo wśród partnerów i pracowników. Dla przedsiębiorstw i instytucji, które chcą przyspieszyć zwrot z wdrożenia, kluczowe znaczenie ma poziom akceptacji wśród użytkowników. Z sondaży wynika, że akceptacja użytkowników jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o czerpanie korzyści z inwestycji w dowolne rozwiązanie klasy korporacyjnej.
Kiedy współpraca wideo staje się częścią codziennego obiegu pracy w firmie, korzyści, takie jak wyższa wydajność pracy, oraz ograniczone wydatki na podróże i koszty operacyjne, zaczynają się kumulować. W rzeczywistości klienci twierdzą, że rozwiązania do współpracy wideo pozwalają im oszczędzić średnio 24 proc. kosztów związanych ze sprzedażą, oraz 30 proc. kosztów związanych z podróżami, jednocześnie skracając czas wprowadzania produktów na rynek średnio o 24 proc.2 Te i inne korzyści zwykle sprawiają, że inwestycja w rozwiązanie zwraca się w niespełna rok. Jednocześnie sami użytkownicy szybko odkrywają, że współpraca wideo oszczędza ich czas, ogranicza podróże biznesowe, umożliwia efektywniejszą komunikację i pomaga w podejmowaniu decyzji, pozwalając zachować lepszą równowagę między życiem osobistym a zawodowym poprzez ograniczenie czasu spędzanego poza domem.

34% użytkowników używa prymitywnych haseł, które mogą zostać łatwo złamane.

Złamane lub skradzione hasło może zapewnić cyberprzestępcy dostęp do wszystkich danych użytkownika – począwszy od prywatnych zdjęć, a skończywszy na szczegółach dotyczących karty kredytowej i konta w banku online. Właśnie dlatego eksperci zalecają stosowanie złożonych haseł do serwisów internetowych. Równie istotne jest unikanie wykorzystywania tego samego hasła dla różnych serwisów, w przeciwnym razie można stracić nie tylko ważne dane, ale również swoją tożsamość online – chociażby na portalu społecznościowym. Badanie przeprowadzone przez firmę O+K Research w 25 krajach na świecie pokazuje, że wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z używania prostych haseł - 34% respondentów pozostaje praktycznie bez ochrony.
Według badania hasła, które nie zapewniają wystarczająco mocnej ochrony i mogą zostać łatwo złamane, bez stosowania wyrafinowanych technik, występują zbyt często. Przykładem może być data urodzenia (17%), drugie imię (10%) lub imię zwierzęcia (9%). Tego rodzaju informacje mogą znać nie tylko najbliżsi znajomi lub krewni. Kreatywny cyberwłamywacz łatwo znajdzie je w internecie, np. na portalach społecznościowych. Kolejne 8% respondentów używa prostej kombinacji cyfr takiej jak „123456" lub podobnej, a 5% stosuje po prostu słowo „hasło". Tego rodzaju „ochrona", podobnie jak inne hasła oparte na łatwych do odgadnięcia słowach, może zostać łatwo i szybko złamana przy użyciu metody brute-force, w której stosuje się oprogramowanie próbujące kolejnych kombinacji znaków, aż do momentu rozszyfrowania całego hasła.

Innym często lekceważonym problemem jest wykorzystywanie tego samego hasła do różnych zasobów. W teorii pozwala to rozwiązać problem zapominania haseł. W praktyce jednak, w przypadku złamania takiego uniwersalnego hasła, oszuści będą mieli łatwy dostęp do kilku kont, serwisów oraz programów. Według badania 9% respondentów stosuje jedno hasło dla wszystkich kont, a 37,1% używa kilku haseł. Wiedząc, że jedna trzecia uczestników badania (36%) korzysta z pięciu lub więcej serwisów oraz aplikacji chronionych hasłem, można wyobrazić sobie, co się stanie w przypadku potencjalnego naruszenia bezpieczeństwa.

Poza odpowiednim poziomem skomplikowania hasła ważne jest także to, gdzie je przechowujemy. Większość użytkowników (71%) woli zapamiętać hasła, co samo w sobie nie jest złym pomysłem, często jednak prowadzi do stosowania prostych słów lub jednego hasła do kilku kont. 46% respondentów przyznało, że przynajmniej raz zapomniało ważnego hasła. 12% zapisuje po prostu hasło na kartce papieru i zostawia ją w pobliżu komputera, podczas gdy 23% używa do tego celu tradycyjnego notesu.

Jak samemu stworzyć silne hasło?
Poniżej dostępne są wskazówki od ekspertów z Kaspersky Lab, które pozwolą każdemu użytkownikowi komputera i internetu na stworzenie silnego hasła.
Wybieraj hasła, które będą łatwe do zapamiętania, tak abyś nie musiał zapisywać ich ani przechowywać w pliku na swoim komputerze (pamiętaj, że taki plik może zostać skradziony przez cyberprzestępców).
Nie używaj słów, które cyberprzestępca może z łatwością znaleźć w słowniku.
Stosuj kombinację wielkich i małych liter, cyfr i znaków niealfanumerycznych, takich jak znaki interpunkcyjne (pamiętaj jednak, że te ostatnie nie zawsze są dozwolone).
Nie stosuj recyklingu haseł, czyli tworzenia haseł do nowych kont na bazie wcześniejszego, np. „hasło1", „hasło2", „hasło3" itd.
W miarę możliwości, nie używaj jako hasła pojedynczego słowa, ale całą frazę.
Nie stosuj tego samego hasła do wielu kont. Jeżeli cyberprzestępca uzyska hasło do jednego konta, będzie miał dostęp do pozostałych.

 Gabe Zichermann, guru gamifikacji, prelegentem Game Industry Trends 2012

Game Industry Trends 2012 to druga edycja konferencji zrealizowanej z przez NoNoobs w listopadzie 2011 dotyczącej biznesu growego w Polsce i na świecie. Tym razem w dniach 17-18 września w Warszawie podczas dwóch dni zaprezentujemy czołowych graczy rynkowych, najnowsze raporty i badania, trendy oraz zmiany na tym niezwykle dynamicznym rynku. Rok 2012 jest kolejnym, w którym polskie firmy dynamicznie podbijają zagraniczne rynki. Wchodzi Wiedźmin 2 na Xboksa z CD Projekt, mamy premierę Sniper: Ghost Warrior 2 z City Interactive, mamy kolejne rozszerzenia do Dead Island z Techlandu. Na światowym rynku najbardziej oczekiwana premiera ostatnich lat – Activision Blizzard, który ma na koncie takie hity jak World of Warcraft czy Starcrafta, wydał Diablo 3. Szybko rośnie inne wykorzystanie gier czy ich mechaniki takie jak gamifikacja, serious games czy games for health. Potężne rynkowe zmiany niesie za sobą nadchodzący cloud gaming, a model bezpłatnych gier zaczyna przynosić coraz większe przychody.
„Gościem specjalnym Game Industry Trends 2012 będzie Gabe Zichermann, autor „Game Based Marketingu" i „Gamification by design", organizator pierwszego na świecie Gamification Summit – mówi Dariusz Sokołowski, co-founder NoNoobs – Gabe będzie po raz pierwszy w Polsce na specjalnej prezentacji, podczas której zainspiruje nas do wykorzystania gamifikacji w różnych aspektach naszych działań. Przypomnę, że gamifikacja (grywalizacja) to wykorzystania mechaniki gier w poza growych aktywnościach, a jednocześnie niezwykle szybko rosnący trend w marketingu, sprzedaży, hr czy medycynie. Konferencję rozpoczynamy dedykowanym badaniem graczy, które realizujemy wspólnie z NK Research – dodaje."

Podczas dwu dni Game Industry Trends 2012 pokażemy ponad 20 prezentacji dotyczących szeroko pojętego rynku growego. Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt, przygotował prezentację o tym dlaczego warto kochać swoich klientów i jakie podejście do klienta sprawdza się najlepiej. Cloud gaming przybliży nam Mariusz Klamra, prezes zarządu GRY-OnLine w specjalnym wystąpieniu o graniu w chmurach. Jakim sposobem gra o traktorach i kombajnach pobiła wyniki wielu gier AAA? O tym dowiemy się od Tomka Gawlikowskiego z Techlandu, który opowie też o sytuacji wydawców growych w Polsce. Kolejny ważny temat, związany z budową umów dystrybucyjnych, przybliży nam mecenas Aleksandra Auleytner z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Nasz konkurs

... dopala się lato.

HyperX red.

Kingston Technology ogłosiła wprowadzenie pamięci Kingston® HyperX® red na stałe do rodziny produktów HyperX blu. Krwiście czerwony radiator pamięci pozwala na lepsze rozpraszanie się ciepła w celu utrzymania optymalnej wydajności systemu. :-). HyperX red został zaprojektowany z myślą o graczach, twórcach systemów, moderatorach oraz o wszystkich konsumentach, którzy szukają przystępnych cenowo aktualizacji pamięci na najwyższym poziomie.
HyperX red współpracuje z oprogramowaniem Intel XMP. Jest w zestawach 8GB oraz 4GB (aż do 16GB) jak i również, w postaci pojedynczych modułów 1600MHz i 1333MHz, zarówno 1.65v i 1,5v. Nowe moduły HyperX red, spełnią przede wszystkim oczekiwania graczy, którzy szukają wysokiej wydajności oraz dobrej pojemności.

Nowe PS M25

Ivan Hernandez w budowie regionalnego hubu

Ivan Hernandez odpowiedzialny jest za wsparcie w rozwoju strategii MSLGroup Poland, która od września w ramach regionalnego hubu koordynuje działalność sieci na 20 rynkach w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. We współczesnych realiach biznes bez mediów społecznościowych nie istnieje. Gwarantem sukcesu jest jednoczesny rozwój obydwu tych dziedzin – mówi Sebastian Hejnowski, dyrektor operacyjny MSLGroup Poland. Cieszymy się, że udało się nam pozyskać tak wysokiej klasy specjalistę. Międzynarodowe doświadczenie oraz ogromna pasja to dokładnie to, czego potrzebujemy, a Ivan te cechy posiada – dodaje Sebastian Hejnowski.

Medale SEAD Global Efficiency

Podczas ceremonii wręczenia nagród na targach elektroniki użytkowej IFA, Samsung Electronics Co. Ltd. otrzymała dwa medale SEAD Global Efficiency. Wyróżnienia te przyznawane są najbardziej energooszczędnym telewizorom w Europie w trzech kategoriach - o małej, średniej i dużej przekątnej ekranu. Nagrody SEAD przyznano modelowi w kategorii telewizorów małych (do 26 cali) oraz modelowi w kategorii telewizorów średnich (od 29 do 42 cali).
„Jesteśmy zaszczyceni, że dwa nasze telewizory zostały uznane za najbardziej energooszczędne w Europie - powiedział Hadrian Baumann, wiceprezes Samsung Electronics Europe. - Samsung od kilku dekad rozwija ekologiczne technologie i jako czołowy światowy producent telewizorów i liczę na to, że te nagrody zachęcą całą branżę do produkcji bardziej energooszczędnych urządzeń".
Program SEAD Global Efficiency, uruchomiony w tym roku w ramach inicjatywy Super-efficient Equipment and Appliance Deployment (SEAD) organizacji Clean Energy Ministerial, promuje produkcję i sprzedaż energooszczędnych produktów w różnych regionach. Po uhonorowaniu najbardziej energooszczędnych telewizorów w Europie nagrody SEAD zostaną przyznane telewizorom na innych kontynentach, co pozwoli wyłonić w październiku międzynarodowego zwycięzcę.

... szukaj skutecznie.

Na polskim rynku debiutuje KAYAK – wyszukiwarka turystyczna jej przedstawiciele mają konkretny cel: przekonać Polaków, że wyszukiwanie najtańszych biletów i ofert to nie wiedza tajemna, ale prosta czynność wymagająca jednego kliknięcia – zgodnie z dewizą „Szukasz raz i masz". KAYAK powstał w 2004 roku w USA. Założyciele – Steven Hafner i Paul English – podsumowują swój pomysł jednym zdaniem: „Chcieliśmy stworzyć serwis, który będzie przeszukiwał wszystkie inne strony turystyczne". Ta sentencja najkrócej objaśnia, jak to działa. Użytkownik wpisuje jedynie daty i miejsca, a KAYAK przeszukuje dla niego jednocześnie strony linii lotniczych i hoteli oraz pośredników, którzy oferują bilety, noclegi i inne usługi. Po wyszukaniu oferty, użytkownik sam decyduje, gdzie dokona rezerwacji, przechodząc bezpośrednio do strony linii lotniczej, hotelu, wypożyczalni samochodów czy agenta online.
Firma zatrudnia około 200 pracowników w 18 krajach i posiada 5 biur lokalnych, w tym 3 w Europie (w Londynie, Monachium i Zurychu). 20 lipca KAYAK wszedł na amerykańską giełdę.