Trącić Myszką 2012

/ [26.11.2012] Uparty detektyw ... i nachalny paparazzi ...

< wróć do listy

mobilny raport

Mobility Report

3579.jpgJak wynika z raportu firmy Ericsson na temat usług mobilnych (Mobility Report), ok. 40% wszystkich telefonów sprzedanych w III kwartale stanowiły smartfony. Między III kwartałem roku 2011. a IV kwartałem roku 2012 ruch danych wzrósł dwukrotnie, natomiast na lata 2012-2018 przewiduje się, że jego złożony roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) ruchu wyniesie ok. 50%, głównie na skutek rozwoju usługom wideo.
Badania wykazały, że na internetowe usługi wideo przypada największa część ruchu danych w sieciach komórkowych, a dokładnie 25% całkowitego ruchu generowanego przez smartfony i 40% – przez tablety. Stawia to nowe wymagania przed sieciami, które muszą zapewnić wysoką jakość usług w każdym miejscu i czasie.
„Oczekiwania wobec jakości usług w sieciach telefonii komórkowej znacznie wzrosły z powodu powszechnej dostępności smartfonów i tabletów, które zmieniły sposób korzystania z Internetu" – powiedział Douglas Gilstrap, wiceprezes i szef działu strategii w firmie Ericsson. „Technologie mobilne odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Urządzenia mobilne, które mamy zawsze pod ręką, zapewniają nam natychmiastowy dostęp do informacji, rozrywki i sieci społecznościowych".

Przewiduje się, że na koniec roku 2012 łączna liczba subskrypcji usług mobilnych wyniesie 6,6 mld, a do końca 2018 roku osiągnie 9,3 mld, nie licząc usług komunikacji między urządzeniami (M2M). 35% wzrostu netto tej liczby w III kwartale bieżącego roku przypadło na Chiny, gdzie pojawiło się 40 mln nowych subskrypcji. Kolejne miejsca zajęły Brazylia (9 mln), Indonezja (7 mln) i Filipiny (5 mln). W III kwartale 2012 roku wskaźnik globalnej penetracji dla usług mobilnych wyniósł 91%, a liczba subskrypcji tych usług na całym świecie – ok. 6,4 mld. Łączna liczba subskrypcji usług mobilnych zwiększyła się o ok. 9% rok do roku i o 2% z kwartału na kwartał.
W połowie 2012 r. z usług LTE mogło korzystać ok. 455 milionów osób na całym świecie. W ciągu najbliższych pięciu lat technologie te staną się dostępne dla ponad połowy populacji całego globu.
LTE jest najszybciej rozwijającym się systemem w historii komunikacji mobilnej zarówno pod względem obszaru pokrycia, jak i liczby klientów. Technologia ta jest obecnie wdrażana i rozwijana we wszystkich regionach świata. Przewiduje się, że łączna liczba subskrypcji LTE wzrośnie z ok. 55 mln na koniec 2012 roku do ok. 1,6 mld w roku 2018. Sieci WCDMA/HSPA obejmują obecnie swoim zasięgiem ponad połowę światowej populacji i nadal rozwijają się szybciej niż LTE w liczbach bezwzględnych. W III kwartale 2012 roku liczba subskrypcji tych usług wzrosła o 65 mln, w porównaniu z 13 mln w przypadku LTE.

Portale społecznościowe - złe i dobre