Trącić Myszką 2012

/ [19.11.2012] Uwaga, alert wirusowy - wirusy w komputerze, komóce, smartfonie i tablecie.

< wróć do listy

Google wie wszystko

Politechnika Łódzka wspiera młodych pasjonatów internetu

3551.jpg15 listopada na Politechnice Łódzkiej odbyło się spotkanie Komitetu Programowego największej w Polsce i jednej z największych w Europie Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup, której partnerem merytorycznym po raz drugi została Politechnika Łódzka. Organizatorami edycji zaplanowanej na rok szkolny 2012/2013 jest Grupa Netia i Grupa Allegro, które sfinansują nagrody dla zwycięskiej drużyny – stypendium finansowe i pakiet opieki podczas studiów!
Tegoroczna edycja Olimpiady jest pełna łódzkich akcentów. Eksperci z Politechniki Łódzkiej po raz drugi wezmą udział w przygotowaniu pytań konkursowych, a łódzka agencja Kamikaze po raz szósty odpowiada za internetową obsługę rozgrywek.
„Dotychczasowe edycje Olimpiady dowodzą, że przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a więc młodzi ludzi poszukują takich inicjatyw" – mówi prof. dr hab. inż. Piotr Szczepaniak, Prorektor ds. Rozwoju Uczelni. „Bardzo nas cieszy, że możemy wspierać tę wyjątkową młodzież, która potrafi wyjść poza standardowy poziom edukacji, poświęcać czas i zdolności na dodatkowe działania i zdobycie nowych umiejętności" – dodaje.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informatycznych. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski. Pierwszych pięć edycji organizował Dialog, który w 2011 roku dołączył do Grupy Netia. W tym roku po raz pierwszy do grona organizatorów dołączyła także Grupa Allegro. W ostatniej V edycji w ścisłych rozgrywkach uczestniczyło ponad 23 tys. uczestników, czyli 4643 drużyn, w tym aż 259 z województwa łódzkiego.

VI edycja odbędzie się w okresie od stycznia do czerwca 2013 roku, ale przygotowania już trwają – zapisy rozpoczną się w styczniu 2013 roku. Olimpiada składa się z dwóch etapów rozgrywanych online i Wielkiego Finału organizowanego na żywo w Warszawie, w którym weźmie udział 21 najlepszych drużyn. To właśnie 17 czerwca okaże się, która drużyna wygra główną nagrodę – pakiet opieki podczas studiów, w tym m.in. stypendium finansowe w wysokości 5000 złotych, płatny staż w Grupie Allegro, uczestnictwo w konferencjach tematycznych, warsztaty z trenerami i pomoc przy pisaniu pracy magisterskiej.
Poza Politechniką Łódzką partnerem merytorycznym Olimpiady są także Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Prace merytoryczne wspierać będzie także Polskie Towarzystwo Informatyczne, zaś patronat honorowy nad Olimpiadą objął Urząd Komunikacji Elektronicznej z Prezes Magdaleną Gaj na czele.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn komputerowy CHIP, na łamach którego zorganizowany zostanie konkurs umożliwiający drużynom, które nie dostały się do finału, zdobycie tzw. „Dzikiej Karty" uprawniającej do startu Wielkim Finale.

czego się boimy