Trącić Myszką 2012

/ [12.11.2012] Z głową w chmurach ... wśród obłoków ...

< wróć do listy

Widoczność i bezpieczeństwo na drodze

3513.jpg3M wprowadziła nowy, system do renowacji porysowanych lamp samochodowych. System usuwa nie tylko rysy, ale również zmatowienia z plastikowych lamp stosowanych we współczesnych samochodach. Zżółknięcia oraz porysowania powłok lamp samochodowych powstają w trakcie codziennego użytkowania samochodów. Podczas korzystania z myjni samochodowej, czy też podczas jazdy, kiedy np. odpryskujące kamienie mogą uszkodzić plastik chroniący lampę.. Wszystkie mikrouszkodzenia oraz zmatowienia pozwala całkowicie usunąć nowoczesny system opierający się na zestawie materiałów ściernych i polerskich oraz specjalistycznych maszynkach. Naprawa polega na zeszlifowaniu powłoki lampy oraz jej polerowaniu przy pomocy polerki pneumatycznej. Po zakończeniu tego procesu lampy w samochodzie odzyskują przejrzystość i ponownie nadają się do użytku.
- Wprowadzenie zestawu naprawczego do powłok lamp ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem. Dzięki systemowi właściciele samochodów będą mogli niskim kosztem przywrócić blask swoich lamp – mówi Jarosław Krzciuk z 3M Poland. – To poprawia bezpieczeństwo i komfort osób podróżujących samochodami– dodaje Jarosław Krzciuk

Raport o zakupach w sieci

Delegacja z Komisji Europejskiej w Technoparku Pomerania.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej obejrzą kluczowe szczecińskie inwestycje, jakie dofinansowano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Jedną z ważniejszych będzie wizyta w Technoparku Pomerania, podczas której delegatom przedstawione zostaną m.in. efekty dotychczasowej działalności instytucji oraz plany jej dalszego rozwoju. Komisja Europejska na bieżąco monitoruje stan realizacji programów operacyjnych
w państwach członkowskich. W tym celu – w czwartek, 8 listopada – delegaci z KE spotkają się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który odpowiada za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WZ). Podczas wizyty podsumowane zostaną dotychczasowe efekty wdrażania unijnych programów w Szczecinie. Władze miasta zaprezentują gościom także wybrane, kluczowe inwestycje, które są dofinansowane z funduszy europejskich.

Delegaci z Komisji Europejskiej odwiedzą m.in. Technopark Pomerania, którego budowa
i wyposażenie dofinansowywane są ze środków RPO WZ. W trakcie spotkania przedstawiciele Technoparku zaprezentują efekty dotychczasowej działalności instytucji oraz plany jej dalszego rozwoju - „Prezentowana będzie idea realizacji Technoparku Pomerania, uwzględniająca zarówno obecną inwestycję, jak i plany rozwoju Technoparku oraz efekty wspierania firm po dwóch latach działania Technoparku przy ul. Niemierzyńskiej" – wyjaśnia Katarzyna Witkowska, Menedżer Działu Rozwoju Technoparku Pomerania. Z kolei reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przedstawią wykonane działania i realizowane inwestycje oraz szczegółowe dane dotyczące poziomu wdrażania RPO WZ. W spotkaniu udział wezmą m.in. wicemarszałek Andrzej Jakubowski oraz zastępca prezydenta Szczecina, Bogdan Jaroszewicz.
Technopark Pomerania jest kluczową dla Szczecina i regionu organizacją, wspierającą rozwój innowacyjnych mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwijają się w nim firmy i nowe technologie. Dzięki nowoczesnej i rozbudowywanej infrastrukturze oraz kompleksowym programom wsparcia tworzone są najlepsze warunki dla dynamicznego rozwoju firm ICT
– od inkubacji dla początkujących tzw. start-up'ów, do wzmacniania funkcjonujących już na rynku przedsiębiorstw. W chwili obecnej w zmodernizowanym w 2010 roku pierwszym budynku Technoparku prowadzi działalność ok. 20 firm. W 2013 roku infrastruktura Technoparku powiększy się o trzy nowe budynki wznoszone obecnie na terenie inwestycyjnym przy ul. Niemierzyńskiej. Nowe budynki obejmują infrastrukturę centrum danych, które świadczyć będzie usługi w technologii cloud computing oraz przestrzeń dla rozwoju kolejnych kilkudziesięciu innowacyjnych firm.

Statystyki - co wybierać do prowadzenia firmy

FileMedic ujawnia plany biznesowe.

FileMedic, polski producent oprogramowania antywirusowego, ujawnia plany biznesowe na rok 2013 oraz strategię rozwoju programu FileMedic Antivirus. Zgodnie z przedstawionymi założeniami, polski antywirus ma wejść na rynki zagraniczne Wielkiej Brytanii i USA już w przyszłym roku. Obecnie firma kontynuuje prace nad stałym rozwojem programu oraz wdrażaniem kolejnych jego funkcjonalności. Oprócz ulepszania systemu antywirusowego, FileMedic prowadzi prace nad rozwiązaniem dla operatorów hostingowych i ISP, w postaci wysokowydajnego systemu skanującego SMTP. Ponadto, zdecydowano się na odejście od standardowej numeracji w nazwie programu, związanej z rokiem jego wydania. Po odnowieniu kończącej się licencji FileMedic Antivirus będzie pobierał automatycznie najnowsze aktualizacje, bez konieczności instalowania wersji programu na kolejny rok.
Doszliśmy do wniosku, że coroczna zmiana daty przy programie i konieczność instalowania najnowszej wersji przez użytkowników są zbędne. Zastąpimy prace przygotowawcze do wersji 2013 stałym wdrażaniem nowych funkcjonalności i rzeczywistym ulepszaniem programu, który zapewni ciągłe bezpieczeństwo jego użytkownikom – powiedział Piotr Nowak, Prezes FileMedic.

Wprowadzenie polskiego antywirusa na rynki zagraniczne będzie dużym krokiem naprzód w rozwoju rodzimego rynku IT. Jesteśmy przekonani, że stanie się realną konkurencją dla funkcjonujących już na rynkach zachodnich programów. Naszym atutem w konfrontacji z producentami, którzy funkcjonują już na światowym rynku IT jest przede wszystkim niekorporacyjne podejście do rozwoju oprogramowania – podkreśla Piotr Nowak.
FileMedic Antivirus to polski pakiet bezpieczeństwa, zapewniający stałą ochronę komputera w czasie rzeczywistym. Program stworzyła międzynarodowa grupa specjalistów, którzy realizowali wiele projektów z zakresu bezpieczeństwa IT.

Strach przed korzystaniem ze smartfonów