Trącić Myszką 2012

/ [5.11.2012] Świat oszalał ... jak się nie zgubić …

< wróć do listy

Pięć tysięcy procent wzrostu sprzedaży ebooków

Nexto.pl postanowił rozpocząć rewolucję na rynku ebooków. Przez 33 dni sprzedawał najlepsze bestsellery za jedyne 9,90zł i okazało się, że wyniki przekroczyły najbardziej optymistyczne oczekiwania.
Książka, która cieszyła się największą popularnością, rozeszła się w prawie 600 egzemplarzach w 24 godziny. Ten wynik pokazuje potencjał drzemiący w obniżaniu cen ebooków. W okresie promocyjnym średni wzrost liczby sprzedanych egzemplarzy wyniósł 5 000%, a maksymalny nawet 20 000% w porównaniu do poprzedniego półrocza.
Wśród książek, jakie pojawiały się w promocji, prym wiedli najlepsi autorzy światowego kalibru: Stephen King, Cormac McCarthy, Stieg Larsson czy Harlan Coben. Nic dziwnego, że to właśnie ich tytuły wzbudzały największe zainteresowanie i mocno przyczyniły się do oszałamiającej liczby prawie 8 000 sprzedanych sztuk. Jest to ponad dwukrotnie większy wynik od pierwotnie założonych 3 000 egzemplarzy w miesiąc. W podobnej akcji organizowanej kilka miesięcy temu przez platformę sprzedażową należącą do grupy EMPIK, nie udało się osiągnąć liczby 1 000 sprzedanych e-książek w dwa tygodnie. „Czas na ebooki, Polacy!" to jedna z największych akcji promocyjnych na polskim rynku ebooków.
Promocja miała na celu udowodnić, że przy odpowiedniej wysokości cen Polacy potrafią wydawać pieniądze na książki i chcą je czytać w dużych ilościach. Liczba sprzedanych e-książek jak najbardziej potwierdza tę tezę. Tak samo ukazuje to podsumowanie konkursu na najwyższe zamówienie, w którym codziennie do wygrania był czytnik Onyx Boox i62 Espresso. Średnia wielkość zwycięskich zamówień to 380,70 zł, a najwyższe z nich opiewało na kwotę 696,11 zł.
Akcja okazała się tak popularna, że pomimo zapowiadanych 30 dni, została przedłużona o dodatkowe trzy, co spotkało się z dużym entuzjazmem wśród e-czytelników. Akcja trwała od 19 września do 21 października.

Internet Starter w szkołach podstawowych i gimnazjach

Nowe technologie powinny łączyć pokolenia i mogą być doskonałą platformą do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz do kontaktu między osobami w różnym wieku. Dla młodych ludzi Internet i komputer są czymś naturalnym. Ich rodzice i dziadkowie często jednak nie znają i nie rozumieją wirtualnej rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby starszych pokoleń oraz pokazywanie im, że w łatwy sposób mogą pomóc komuś bliskiemu rozpocząć przygodę z Internetem. W tym celu, z inicjatywy UPC Polska, powstał bezpłatny Internet Starter oraz scenariusze lekcji informatyki dla szkół podstawowych i gimnazjów, które UPC i Wydawnictwo Szkolne PWN udostępniły nauczycielom.
Projekt UPC i Wydawnictwa Szkolnego PWN ma na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na problem braku umiejętności posługiwania się komputerem oraz Internetem przez osoby starsze, jak również pokazanie dzieciom i młodzieży, w jaki sposób mogą się dzielić wiedzą na temat nowych technologii z rodzicami czy dziadkami. Dzięki dedykowanym lekcjom, podczas których uczniowie poznają zasady tworzenia Internet Startera, zbliżenie pokoleń oraz wymiana doświadczeń między nimi okażą się możliwe.
By przygotować dla kogoś bliskiego Internet Starter, dzieci powinny najpierw ustalić, czym ta osoba się interesuje, co lubi, jakie narzędzia dostępne w Internecie będą dla niej ułatwieniem w codziennym życiu. Następnie powinny odnaleźć w sieci najbardziej wartościowe strony, które okażą się odpowiedzią na te potrzeby i sprawią, że surfowanie w sieci stanie się dla rodziców czy dziadków przyjemnością.

Ważne jest, by uświadomić sobie, że Internet to narzędzie, które może i powinno służyć wszystkim, bez względu na wiek. To właśnie młodzież może otworzyć przed starszymi pokoleniami okno na świat nowych technologii. Dzięki Internet Starterowi każdy może stworzyć dla siebie miejsce pozwalające na szybkie docieranie do stron, których musimy używać na co dzień. Załóżmy Internet Starter dla siebie i dla bliskiej nam osoby. To będzie dobre zarówno dla nas, jak i dla kogoś – powiedział pan Andrzej Szymczak, nauczyciel informatyki w Gimnazjum nr 1 im. Roberta Schumana w Warszawie.
Na stronie www.wszpwn.com.pl/konkursinformatyczny nauczyciele mogą pobrać scenariusze lekcji i zapoznać się z zasadami konkursu, który UPC Polska wraz z Wydawnictwem Szkolnym PWN ogłoszą niebawem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Internet Starter ułatwia poruszanie się w Internecie. Dzięki niemu można w krótkim czasie przygotować łatwą i prostą w obsłudze stronę z ikonami, pod którymi będą zapisane linki do wybranych, ulubionych stron www właściciela strony.

Connect To Learn

Firma Ericsson poinformowała o uruchomieniu w Dżibuti projektu Connect To Learn, dzięki któremu pięć tamtejszych szkół może korzystać z zalet teleinformatyki i technologii przetwarzania w chmurze. Ericsson realizuje ten projekt we współpracy z firmą Djibouti Telecom oraz Ministerstwem Telekomunikacji i Ministerstwem Edukacji Dżibuti.
Dzięki tej inicjatywie 1300 uczniów i nauczycieli ma dostęp do laptopów, projektorów, szkoleń, komunikacji szerokopasmowej i sieciowych zasobów edukacyjnych W ramach projektu został także wdrożony program rozwoju zawodowego dla nauczycieli w zakresie wykorzystywania teleinformatyki. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt w świecie arabskim. Jego uruchomienie zostało oficjalnie ogłoszone 16 października na konferencji ITU World w Dubaju.
„Jesteśmy dumni, że realizujemy ten projekt wspólnie z firmą Ericsson" — powiedział Abdourhaman Mohamed Hassan, dyrektor generalny Djibouti Telecom. „Djibouti Telecom od dawna z nią współpracuje. Jesteśmy pewni, że dzięki jej wiedzy, znajomości branży i zaangażowaniu we wspomaganie edukacji przez technologie inicjatywa Connect To Learn odniesie sukces. Pragniemy także podziękować Ministerstwu Telekomunikacji i Ministerstwu Edukacji za wsparcie tego projektu".
Connect To Learn to wspólny program firmy Ericsson, Instytutu Ziemi na Uniwersytecie Columbia i organizacji Millennium Promise, który wykorzystuje możliwości teleinformatyki do udostępniania wysokiej jakości edukacji uczniom wszędzie na świecie. Inicjatywa ta obejmuje wdrażanie w szkołach niedrogich, przyjaznych dla użytkownika rozwiązań teleinformatycznych z wykorzystaniem mobilnej komunikacji szerokopasmowej i przetwarzania w chmurze. Daje to uczniom i nauczycielom dostęp do najwyższej jakości zasobów informacji i pomocy edukacyjnych, a także umożliwia im łączenie się z innymi szkołami na całym świecie w celu wspólnego uczenia się, promowania porozumienia międzykulturowego oraz podnoszenia świadomości globalnej wspólnoty.

Software S.A. znalazła się na 8. miejscu wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych z Europy Środkowej

Spółka SMT Software S.A. znalazła się na 8. miejscu wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych z Europy Środkowej, dzięki wysokiej dynamice wzrostu przychodów operacyjnych w latach 2007-2011, która wyniosła aż 1115 procent. Przedstawiciele firmy odebrali wyróżnienie podczas uroczystej gali w czasie Deloitte & Forbes Executive Congress.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 skupia najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z Europy Środkowej w oparciu o wzrost przychodów w ciągu ostatnich pięciu lat. Firmy same zgłaszają chęć udziału w rankingu, a Deloitte porównuje podane przez nie dane finansowe. Tegoroczna XIII edycja rankingu objęła firmy pochodzące z 10 krajów: Polski, Rumunii, Bułgarii, Węgier, Serbii, Słowacji, Czech, Chorwacji, Estonii i Litwy. Zwycięzcy zostali wytypowani na podstawie procentowego wzrostu przychodów operacyjnych liczonego za okres pięciu lat – od 2007 do 2011 roku. W zestawieniu uplasowało się aż 36 polskich firm, które stanowią 54 proc. podmiotów obecnych w kategorii głównej rankingu i łącznie 60 proc. we wszystkich kategoriach.
„Dobry wynik zawdzięczamy przede wszystkim realizacji założonej strategii oraz konsekwentnemu wypracowywaniu większej dynamiki wzrostu przychodów i zysków z roku na rok.",– mówi Sebastian Łękawa, Prezes Zarządu SMT Software – „To wyróżnienie jest potwierdzeniem skuteczności naszych dotychczasowych działań i jednocześnie motywacją do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników w kolejnych latach."