Trącić Myszką 2012

/ [3.12.2012] Cyfrowy obraz w analogowym świecie.

< wróć do listy

Nowe zagrożenia z sieci

ICT Business to Education

3629.jpg"ICT Business to Education czyli modernizacja oferty kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym w powiązaniu z potrzebami regionalnego rynku" - to projekt, który ma na celu zaangażowanie regionalnych przedsiębiorców z branży IT w proces kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym poprzez opracowanie treści merytorycznych do modułów szkoleniowych, wraz z przeprowadzeniem szkolenia dla nauczycieli przedmiotu informatyka z języków programowania: SQL, PHP, JavaScript oraz Java. W związku z tym projektem Technopark "Pomerania" zaprasza przedsiębiorców z branży ICT, na otwarty warsztat, w ramach którego omówione zostaną tematy dotyczące:
formuły poradnika,
kształtu i zakresu materiałówdydaktycznych,
platformy e-learningowej,
zakresu tematyczny szkoleń dla nauczycieli
wypracowanie wstępnego rozwiązania dydaktycznego.
Warsztaty odbędą się 7 grudnia o 13.00 - 15.00 w willa West - Ende przy Aleja Wojska Polskiego 65 w Szczecinie.

Uniwersytet dla najmłodszych

3631.jpg120 małych studentów 6 grudnia zakończy pierwszy semestr nauki w Uniwersytecie Dziecięcym, prowadzonym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Najlepszy uczestnik otrzyma w nagrodę tablet.
Talent autoprezentacji, Tworzenie produktu turystycznego, Tworzenie pieniądza, Reklama a wywieranie wpływu, Czarodziejski młynek do pomnażania pieniędzy, Moja droga w biznesie – takie były tematy zajęć, w których uczestniczyli kilkunastoletni studenci EUD. Kiedy opowiadają o zajęciach, są wręcz zachwyceni.
- Chciałabym, żeby te zajęcia były przez wszystkie lata, w których będę chodziła do szkoły, i żeby były organizowane prawie co tydzień. Podoba mi się bardzo , dlatego że po wykładach mamy zajęcia grupowe, to jest bardzo fajne i rozwija kreatywność – mówi Kornelia Kulczyńska, uczestniczka EUD.

3632.jpgEntuzjazm rodziców jest równie duży. - Moje dziecko ma 11 lat i jest zafascynowane tematami, które są poruszane w czasie spotkań. W tym wieku każdy rodzic dziesięcio- lub jedenastolatka zaczyna przeżywać oblężenie pytań typu: „a jak to się robi, a czemu to się robi, a z czego to pochodzi?". My tutaj mamy fachową wiedzę podaną w sposób profesjonalny. Tematy są bardzo dobrze dobrane, i – muszę to przyznać - wygląda to, jak różne szkolenia komercyjne, na które często wysyłani są pracownicy z firm – mówi Jadwiga Mastej, mama jednego z uczestników.
Spotkania mają charakter interaktywny. Rozpoczynają się wykładem z podstaw funkcjonowania gospodarki i zjawisk ekonomicznych. Kolejny element to warsztaty, w których dzieci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu. Każde zajęcia kończą się prezentacją efektów pracy warsztatowej.


 Wirtualna Polska i ProSiebienSat.1 Games nawiązały współpracę, dzięki której użytkownicy WP.PL zyskali dostęp do nowych pozycji MMO. Według badania przeprowadzonego przez firmę Newzoo, w naszym kraju jest blisko 12 milionów graczy. Coraz więcej z nich interesuje się grami MMO, zwłaszcza tymi w modelu freemium, który umożliwia internaucie wybór rodzaju rywalizacji: w systemie płatnym lub darmowym. Dzięki współpracy możemy polskim graczom udostępnić tytuły, które dzięki doskonałej grafice, porywającej rozgrywce, czy kultowym postaciom cieszą się olbrzymią, niesłabnącą od lat popularnością na całym świecie. Wierzę, że nowe gry spotkają się z uznaniem także wśród polskich internautów. – mówi Michał Kowal z Wirtualnej Polski.
Współpraca między partnerami rozpoczęła się od polskiej premiery kultowej gry DC Universe Online. Zrzesza ona miliony internautów z całego świata, którzy tworzą własnych superbohaterów, walczących u boku takich postaci jak Batman, Superman, Flash czy Joker. Dynamiczna rozgrywka, szczegółowa, trójwymiarowa grafika, znani aktorzy użyczający głosu (w rolę Jokera wcielił się Mark Hamill, znany m.in. z roli Luka Skywalkera z filmów Star Wars) – to wszystko sprawia, że ta pozycja MMO jest tak popularna.