Trącić Myszką 2012

/ [30.04.2012] Wielka majówka i wielkie grillowanie ...

< wróć do listy

WordPress górą ...

Nawet co szósta witryna w Polsce, zbudowana na otwartym systemie zarządzania treścią, wykorzystuje WordPressa. Rodzimi webmasterzy w projektowaniu stron WWW i sklepów internetowych chętnie posługują się także Joomlą!, Drupalem, osCommerce i phpBB – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Cal.pl.

Wśród technologii internetowych od lat niepodzielnie królują PHP, MySQL i JavaScript. Na świecie dwie trzecie wszystkich stron pisanych jest w PHP, język ASP.NET gości na co piątej z nich. W Polsce te proporcje są jeszcze bardziej rozbieżne ze wskazaniem na PHP.

Co ciekawe, na blisko 91% stron internetowych znajdziemy mniejszą lub większą garść kodu JavaScript. Tyle samo witryn do opisu stron używa kaskadowych arkuszy stylów (CSS). Udział stron z Flashem spadł w ostatnich kilkunastu miesiącach do niespełna 10%. Wstawki flashowe najczęściej spotyka się w boksach informacyjnych, tzw. landing page'ach czy boksach reklamowych. W niepamięć odeszły projektowane we flashu animowane menu. Z kolei webowe aplikacje w Javie (J2EE) znajdziemy na 6,23% stron webowych.

„Fascynacja Flashem, z którą mieliśmy do czynienia jakiś czas temu, wydaje się odchodzić w niepamięć. Flash nadal króluje na rynku wideo w przeglądarce i grach online. Wielu webmasterów zrezygnowało z tworzenia animowanych menu czy całych stron wykorzystujących Flasha" – mówi Michał Trziszka, CEO Cal.pl.

 

 

 

 

 

 

Tablety w rękach dzieci

Roboty na granicy

„Łobuziaki" - inny sposób na wychowanie

„Łobuziaki" to nowo powstała, polska artystyczna grupa dziecięca, w której dzieci śpiewają dla dzieci. Rodzicami przedsięwzięcia są znany holenderski producent muzyczny Jan Kisjes i jego żona Debby. Jan komponuje muzykę i pisze teksty, a Debby jest reżyserką teledysków.

Projekt, zanim trafił do Polski, zdążył odnieść sukces w rodzimej Holandii, gdzie grupa pod nazwą „Snotneuzen" sprzedała ponad 300 tys. kopii albumu, który w trzy miesiące od wejścia na rynek uzyskał status złotej płyty. Jednak dopiero zainteresowanie niemieckiej publiczności przeszło najśmielsze oczekiwania twórców projektu. Kompozycje Jana Kisjesa, wykonywane za Odrą przez zespół „Rotznasen" osiągnęły status platynowej płyty, a łączna sprzedaż albumu sięgnęła blisko miliona egzemplarzy. Jan i Debby zachęceni tak entuzjastycznym przyjęciem zdecydowali się rozszerzyć projekt na inne kraje. Dziś zaangażowanych w niego jest ponad 1200 dzieci i dorosłych z całego świata. Realizowany jest w 7 językach.

Twórcom projektu nie chodzi jedynie o nagranie ładnych piosenek. Jednym z fundamentów realizowanego przez nich projektu jest element wychowawczy. „Łobuziaki" śpiewają o swojej pierwszej miłości, przemocy na świecie, kłótniach z rodzicami, przyjaźni i o tym, że boją się ciemności – czyli o sprawach najważniejszych dla każdego dziecka. „Łobuziaki" czerpią z tradycji piosenki dziecięcej, zaadaptowanej do nowoczesnych standardów, zabierają najmłodszych w podróż do świata ładnych melodii i mądrych tekstów. Bohaterowie ich piosenek nie próbują udawać dorosłych, lecz opisują świat oczami dziecka. Muzyka w większości została nagrana w Nashville, Tennessee w USA oraz w studiu nagraniowym Jana, w Holandii.

Wersja beta na straży Mac OS X

ESET udostępniła wersje testowe Cyber Security oraz pakietu bezpieczeństwa Cyber Security Pro - dla użytkowników systemu Mac OS X. Zastosowany zaawansowany silnik skanujący ThreatSense, wykorzystuje rozbudowaną heurystykę, dzięki której skutecznie zabezpiecza systemy Mac OS X zarówno przed znanymi, jak i przed nowymi, jeszcze niezidentyfikowanymi zagrożeniami. Oba rozwiązania przechwytują i unieszkodliwiają również zagrożenia atakujące systemy Windows oraz Linux, oraz posiadają zaimplementowany system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Live Grid, oparty na tzw. chmurze. Dzięki tej technologii programy mogą błyskawicznie sprawdzać czy konkretny plik jest bezpieczny. Przyśpiesza to skanowanie komputera, ponieważ podczas ponownego sprawdzania systemu program weryfikuje jedynie to, czy skanowany wcześniej plik jest nadal tym samym, bezpiecznym zbiorem.Uwaga wersje testowe nie są finalnymi kompilacjami programu, dlatego możliwy jest brak pewnych funkcjonalności. Wersje beta są przeznaczone do testów przez zaawansowanych użytkowników i nie powinny być instalowana na komputerach, które przechowują wrażliwe dla użytkownika

okno pakietu bezpieczeństwa - archiwum ESET

ustawienia firewalla - archiwum ESET