Trącić Myszką 2012

/ [30.01.2012] Marzenie o Krzemowej Dolinie

< wróć do listy

Już kilkaset firm informatycznych funkcjonuje na Pomorzu Zachodnim świadcząc usługi dla największych producentów oprogramowania i sprzętu z całego świata. Czy nasz region na szanse na zostanie miniaturą Krzemowej Doliny, czy są to tylko nierealne marzenia - o tym w kolejnym spotkaniu w którym udział wezmą: Grzegorz Szulc ze Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan, Maciej Kaczyński z BTC, Marcin Kaczmarek z Consileon i Paweł Merchelski z Softline.

IT na Pomorzu

IT na Pomorzu - goście w studiu.

Klaster ITC - podsumowanie.

IT na Pomorzu - goście w studiu.

Ciufcia, czyli nie zapominamy o dzieciach.

Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu nowego artykułu pt. „Gratulacje, wygrałeś! Cała prawda o loteriach online". Autorka tekstu - Maria Rubinstein, analityk spamu - pisze o typowych oszustwach wykorzystujących loterie online oraz przedstawia użyteczne wskazówki pozwalające odróżnić fałszywe powiadomienie o wygranej na loterii od prawdziwego.

Pokusa łatwego zdobycia pieniędzy przemawia do każdego. Być może dlatego nasze skrzynki e-mail są regularnie zapychane powiadomieniami o wysokich wygranych na loteriach. Wiadomości takie są zwykle bardzo podobne – użytkownicy zostają poinformowani, że wygrali ogromną sumę na loterii i aby otrzymać wygraną, muszą pokryć drobne wydatki. Brzmi kusząco, w rzeczywistości jednak to nic innego jak oszustwo internetowe...

W typowych oszustwach wykorzystujących loterie online odbiorca jest proszony o przelanie opłaty – rzędu od kilkuset do kilku tysięcy dolarów – w celu przyspieszenia momentu otrzymania wygranej. Oficjalnie pieniądze te są potrzebne na pokrycie wydatków, takich jak prowizja od przelewu, podatki, opłata za otwarcie rachunku w banku itd. Dla „szczęśliwego zwycięzcy" kwota ta jest znikoma w porównaniu z fortuną, która wkrótce stanie się jego udziałem. Jednak jak tylko oszuści otrzymają „opłatę", natychmiast przepadają jak kamień w wodę, nie pozostawiając łatwowiernemu użytkownikowi żadnych szans znalezienia ich.

IT na Pomorzu - goście w studiu.

Klaster ITC - podsumowanie.