Trącić Myszką 2012

/ [24.09.2012] Geek Girls Carrots atakują!

< wróć do listy

Marchewki podbijają Szczecin, czyli Geek Girls Carrots atakują! ... takie wstrząsające plotki krążą już po naszym mieście ... czy już mamy się bać i uciekać gdzie pieprz rośnie, a może zaprzyjaźnić z marchewkami ... zanim jednak nastąpi frontalny marchewkowy atak zapraszamy na poniedziałkowy Sabat Informatycznych Czarownic w Polskim Radiu Szczecin. Najbliższe spotkanie Informatycznych Czarownic, w strojach organizacyjnych zaszczycą kobiety pasjonujące się technologiami IT:Monika Torbacka, Sandra Wojcieszak i Agata Krych z home.pl, oraz Ewa Galant i Paula Mistak z Geek Girls Carrots.
Uwaga, parking dla służbowych mioteł zapewniony, czarne koty i szklane kule można zabrać ze sobą do studia.

Posłuchaj audycji Jarosława Daleckiego.

Sabat Informatycznych Czarownic.

Geek Girls Carrots, czyli Marchewki w studiu :-)

"Internety robie"

Nie tylko Panie z branży IT mają dystans do siebie ... podobne podejście prezentują autorzy "Internety robie" to projekt non-profit - utwór poświęcony tworzeniu startupów, serwisów internetowych.Grupa Kabaretowa Bitsy Boys z humorem śpiewa o tworzeniu IT z kanapy :-)

3D i co dalej

Jeżeli ktoś nie wierzy, to dowód na to jak w studiu przeglądamy chat ze słuchaczami :-)

Polskie firmy sprawniej uzyskają dostęp do strategicznych danych z archiwów taśmowych

Według ekspertów Kroll Ontrack, choć archiwizacja na tzw. taśmach to wciąż popularna metoda magazynowania danych firmowych, ich przywracanie bywa czasem trudne, czasochłonne i kosztowne. Aby zniwelować ograniczenia związane z używaniem taśm i oprogramowania IBM TSM przez polskie firmy, specjaliści z laboratoriów Kroll Ontrack opracowali nową technologię, dzięki której przywrócenie danych zarchiwizowanych w ten sposób możliwe będzie prościej, szybciej i bez ponoszenia wysokich kosztów całej operacji.
Dotychczasowa metoda odzyskiwania i migracji danych zarchiwizowanych na taśmach za pomocą oprogramowania TSM stanowiła spore wyzwanie logistyczne i niejednokrotnie utrudniała lub nawet uniemożliwiała przeprowadzenie dynamicznego procesu przywrócenia plików. Wymagała ona bowiem odtworzenia środowiska serwerowego TSM lub przywrócenia środowiska serwera taśmy do ustawień istniejących w momencie, gdy archiwa taśmowe powstawały.
Wyeliminowanie konieczności odtwarzania środowiska IBM TSM w przypadku odzyskiwania i migracji danych z taśm pozwoli na szczegółowe przywracanie danych (tzw. granular restore) z każdej wersji oprogramowania TSM. Tym samym przedsiębiorcy będą mogli odzyskać dostęp do najbardziej istotnych dla nich danych i fragmentów archiwum bez konieczności przywracania całej zawartości taśmy. Wiązać się z tym będzie także znaczna oszczędność czasu oraz kosztów, jakie do tej pory przedsiębiorstwa ponosiły w takich sytuacjach. Będzie to miało szczególnie istotne znaczenie w przypadku pilnej potrzeby odzyskania firmowych danych, związanej np. z postępowaniem sądowym lub rosnącymi z godziny na godzinę stratami przedsiębiorstwa, wynikającymi z utraty informacji.
– Do tej pory nie istniał prosty i tani sposób na przywrócenie danych archiwizowanych za pośrednictwem środowiska TSM. Stanowiło to poważny problem dla firm chcących przeprowadzić ten proces przy rozsądnym nakładzie kosztów, zasobów i czasu. Nowe rozwiązanie pozwala wyeliminować najbardziej uciążliwe aspekty związane z taśmową archiwizacją danych. Dzięki rozbudowanej technologii szczegółowego przywracania danych, użytkownicy oprogramowania TSM po raz pierwszy będą mogli odzyskać jedynie te pliki, na których naprawdę im zależy, bez konieczności odtwarzania całej zawartości archiwum – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack.

Marchewki w studiu na początku programu

Marchewki realizują program