Trącić Myszką 2012

/ [22.10.2012] Ocalić od zapomnienia – digitalizacja fotografii i filmów.

< wróć do listy

Norton - raport o bezpieczeństwie

"IT – wojny i innowacje" – spotkanie ICT LAB-MARKET pod skrzydłami Netcampa

3365.jpgW czwartek, 18 października o godzinie 18:00, kolejne spotkanie IT w Szczecinie, na które zaprasza Fundacją Netcamp wspólnie z Technoparkiem Pomerania i GOS Polska. Celem spotkań Netcamp, które mają już swoją tradycję i wielu stałych uczestników, jest integracja lokalnej branży IT, interesująca dyskusja i dzielenie się wiedzą. To swobodne, otwarte konferencje, prezentacje ciekawych projektów, zwłaszcza startupów, a także możliwość poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie. Październikowe spotkanie otworzy Rafał Malujda, który opowie o wojnach patentowych w branży IT. Marzena Zasińska-Igła wyjaśni, jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Z kolei Paweł Spychalski pokaże, jak naprawdę działają wyszukiwarki internetowe, a Hubert Dyba przedstawi zarządzanie innowacjami w firmie i powie, na jakie projekty będzie można wkrótce otrzymać unijne pieniądze. Partnerem spotkania jest Technopark

AM i Pomerania - umowa podpisana

„Kim jest freelancer? Co to znaczy freelancować?

3366.jpgGetak.pl chce wspólnie ze swoimi użytkownikami stworzyć aktualną definicję słowa freelancer. „Kim jest freelancer? Co to znaczy freelancować? Kto korzysta albo kto może korzystać z „pomocy" freelancera? Co to znaczy, że jest „free"? Freelancer nazywany też „wolnym strzelcem" to niezależny fachowiec, który realizuje zadania albo projekty zlecone mu przez przedsiębiorcę, firmę czy prywatną osobę. Pracuje w takich godzinach, jakie sam sobie ustala, pracuję skąd chce – może mieszkać nawet tysiące kilometrów od swojego zleceniodawcy, bo zazwyczaj powierzone mu zadania realizuje zdalnie i kontaktuje się ze swoim „pracodawcą" drogą mailową. Najczęściej rozlicza się za efekt. Te same usługi może oferować kilku firmom czy zleceniodawcom równocześnie i równocześnie je dla nich realizować. Rozlicza się ze swoimi klientami za pomocą faktur, jeśli prowadzi własną działalność gospodarczą lub własną firmę, albo na umowę o dzieło lub umowę-zlecenie. Jakie elementy należało by dopisać do tej listy? O to chcemy spytać samych freelancerów i wraz z nimi stworzyć definicję na miarę obecnych czasów – czasów kiedy freelancerów jest w Polsce i na całym świecie coraz większa liczba." – proponuje Radosław Kobus, współtwórca portalu Getak.pl. Według nieoficjalnych badań w Polsce już co piąty pracownik jest freelancerem. Niektórzy sami decydują się na tę drogę zarobkowania, innych zmusza do tego sytuacja. Wszyscy jednak, aby móc działać i zarabiać potrzebują stałego dostępu do atrakcyjnych zleceń i poważnych zleceniodawców, którzy potrafią docenić talent i zaangażowanie freelancerów w realizację powierzonych projektów. Przedsiębiorcy natomiast, szczególnie w niepewnych gospodarczo czasach, poszukują zdolnych i godnych zaufania wykonawców, którym mogą powierzyć realizację ciekawych projektów, ale których nie muszą zatrudniać na umowę o pracę, która wiąże się dla pracodawcy z dodatkowymi kosztami.

Oglądamy inaczej

Kingston Technology Europe Ltd obchodzi swoje 25-lecie, a została założona 17 października 1987 roku przez obecnego Prezesa Johna Tu oraz Dyrektora Zarządzającego Davida Sun.
"Najlepszym aspektem ostatnich 25 lat pracy w Kingston Technology są ludzie oraz partnerzy, z którymi miałem możliwość nawiązania świetnych i bliskich relacji" – mówi John Tu, Prezes oraz współzałożyciel firmy Kingston „Jestem naprawdę wielce zaskoczony tym gdzie byliśmy kiedyś oraz tym gdzie jesteśmy teraz. Czekam z niecierpliwością na kolejne 25 lat".
W ramach obchodów 25 urodzin firma organizuje konkurs, którego główną nagrodą jest oprócz gratyfikacji pieniężnej, możliwość zaprojektowania pamięci USB.

sklepy spożywcze w sieci

Szczecińskie firmy IT wkraczają do szkół średnich

3368.jpgZawody informatyczne gwarantują wysokie zarobki, mimo to na rynku pracy brakuje specjalistów z tej dziedziny. Młodzież niechętnie wybiera ścisłe kierunki studiów, a absolwenci uczelni wyższych często nie spełniają oczekiwań firm IT.
Głównym brakiem, na który skarżą się pracodawcy poszukujący pracowników – najczęściej programistów – jest brak umiejętności pracy w zespole. Absolwenci mają też trudności w samodzielnym rozwiązywaniu problemów.
Natomiast zupełną podstawą dla firm jest to, aby pracownicy tworzyli aplikacje w technologiach, które są aktualne i pożądane na rynku. Zdarza się, że sami wykładowcy nie są na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. A tylko niektórzy studenci uzupełniają wiedzę na własną rękę. Aby spełnić wymagania firm treści przekazywane studentom i uczniom muszą się ciągle zmieniać, tak szybko jak zmieniają się technologie – a mówimy o branży, w której skoki następują w ciągu kilku miesięcy. To problem nie tylko uczelni, bo kształcenie dobrego informatyka zaczyna się już na poziomie szkoły średniej.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w Technoparku Pomerania realizowany jest nowy projekt B2E (Business to Education), który pomaga szkołom informatycznym w aktualizacji nauczanych treści w odniesieniu do szybko zmieniających się na rynku technologii. Jest to pierwsza taka inicjatywa w regionie, proponująca narzędzie interwencji o charakterze systemowym, dające też możliwość wdrażania go dalej w kraju.
Nauczyciele pod okiem praktyków z biznesu, będą przeprowadzali testowe lekcje na podstawie przygotowanych materiałów. Dodatkowo zostanie opracowany specjalny zestaw materiałów dydaktycznych do nauczania najnowszych i najpopularniejszych w branży technologii programowania, takich jak np. Java czy SQL. Całość treści dydaktycznych będzie dostępna w Internecie dla firm, uczniów i nauczycieli.
Wszystko to będzie się odbywać się przy aktywnym udziale przedsiębiorców z Technoparku Pomerania oraz Stowarzyszenia Klaster ICT Pomorze Zachodnie.
Po zakończeniu projektu , który trwa do roku 2015 szkoły o profilu informatycznym będą mogły nauczać już w oparciu o nowy model kształcenia ICT B2E, oparty na systemowej współpracy przedsiębiorców i nauczycieli.
Wszystko to będzie się odbywać się przy aktywnym udziale przedsiębiorców z Technoparku Pomerania oraz Stowarzyszenia Klaster ICT Pomorze Zachodnie.
Po zakończeniu projektu , który trwa do roku 2015 szkoły o profilu informatycznym będą mogły nauczać już w oparciu o nowy model kształcenia ICT B2E, oparty na systemowej współpracy przedsiębiorców i nauczycieli.
– Liczymy, że wypracowany nowy model kształcenia ICT B2E sprawdzi się i będzie wykorzystywany w innych województwach w Polsce, przez organizacje IT oraz szkoły– podsumowuje Katarzyna Witkowska, menedżer Technoparku Pomerania. – Docelowo korzyść z naszego projektu odniosą też sami uczniowie, ponieważ będą mieli dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy o technologiach, weryfikowanej na bieżąco z udziałem firm. Będą lepiej przygotowani zarówno do dalszej nauki na studiach, jak i podjęcia pracy w IT, co z kolei powinno ucieszyć pracodawców – uzupełnia menedżer Technoparku.

Spam dalej groźny

Zastosowanie nowej technologii

3386.jpgInspire T6300 - technologia Creative DSE umożliwia mniejszym rozmiarowo głośnikom uzyskanie tej samej mocy i wyrazistości dźwięku, którą zapewnić mogą bardzo duże kolumny. Wszystko to dzięki ułożeniu tuby, która odpowiada w głośnikach nie tylko za poziom mocy dźwięku, ale również za obecną w nim ilość detali. Im dłuższa tuba, tym głośniejsze i bardziej wyraziste efekty dźwiękowe – ta zależność zmusza konstruktorów urządzeń do nadawania im dużych rozmiarów. Technologia Creative Dual Slot Enclosure polega na podzieleniu tuby i umieszczeniu mniejszej części w większej. Dopasowane w ten sposób części pozwalają na zmieszczenie w pełni funkcjonalnej tuby, obecnej w wysokich kolumnach, w urządzeniu o znacznie bardziej kompaktowych kształtach.

zabezpieczenia przed złowieniem