Trącić Myszką 2012

/ [17.09.2012] Międzynarodowy Dzień Wolności Oprogramowania w Szczecinie

< wróć do listy

Jak uświadomić wszystkim, że nawet wysyłając e-maila często bezwiednie używamy kilkunastu programów, które mogły być płatne, ale dostajemy je za darmo, jak połączyć naukę z biznesem?, jak zminimalizować koszty prowadzenia firmy?, jak wykorzystać możliwości jakie daje Open Source? ... i czy Szczecin stanie się centrum Open Source w Polsce?. Podsumujemy Międzynarodowy Dzień Wolności Oprogramowania i przy okazji powiemy o projekcie ICT Lab Market. Naszymi gośćmi będą: Natalia Gołąbczyk - ICT LAB-MARKET, Grzegorz Adamowicz - SZLUUG, Michał Smereczyński - Fundacja Aegis, Rafał Żróbecki - SQIUZ Poland i Paweł Muszyński - Technopark Pomerania. Zapraszamy do słuchania i pobierania naszych podcastów.

Posłuchaj audycji Jarosława Daleckiego.

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania w Szczecinie - Jasne Błonia.

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania w Szczecinie spotkanie z mieszkańcami miasta.

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania - 15.09.2012

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania - 15.09.2012

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania - 15.09.2012

Elektroniczny listonosz

Serwis miedzyfirmami.pl umożliwia przedsiębiorcom bezpieczne przesyłanie dokumentów elektronicznych, w tym e-faktur, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Dzięki tzw. umowie gwiaździstej, przedsiębiorca może wymieniać faktury elektroniczne ze wszystkimi kontrahentami, którzy są zarejestrowani w serwisie, bez konieczności posiadania wymaganych ustawowo odrębnych umów z każdym z nich, co znacznie ułatwia współpracę i ogranicza do minimum formalności.
Do tej pory serwis został zintegrowany z rozwiązaniami System Zarządzania Forte, System Symfonia i Symfonia Start. Umożliwia to przedsiębiorcom generowanie i przesyłanie e-faktur oraz ich odbieranie z poziomu aplikacji Sage, co ułatwia i przyspiesza ten proces. Integracja z serwisem pozwala dodatkowo na śledzenie statusu doręczenia i akceptacji dokumentu.
– Sage wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania powstają, aby w ułatwiać prowadzenie firmy i podnosić efektywność pracy, co jest niezmiernie ważne na silnie konkurencyjnym rynku. Dlatego też promujemy automatyzację obiegu e-dokumentów. Aby z serwisu miedzyfirmami.pl mogło korzystać jak najwięcej firm, umożliwiamy jego integrację z oprogramowaniem innych firm. – mówi Marek Rudziński, Dyrektor Finansowy Sage sp. z o.o.
Firma Sage udostępnia bezpłatnie API (Application Programming Interface) miedzyfirmami.pl innym dostawcom i twórcom oprogramowania, co pozwala na integrację ich systemów z serwisem. Wystarczy jedynie podpisać krótkie oświadczenie, służące zabezpieczeniu producenta przed niewłaściwym wykorzystaniem API.

Wigilia Software Freedom Day - 14.09.2012 - Dzień Wolności Oprogramowania - 15.09.2012

Fundacja Aegis wspólnie z Technoparkiem Pomerania zaprasza firmy z Klastra ICT Pomorze Zachodnie i Technoparku na wydarzenie towarzyszące Software Freedom Day - spotkanie poświęcone bezpieczeństwu i wolnemu oprogramowaniu.

Natomiast 15 września informatycy i entuzjaści z całego świata będą świętowali Dzień Wolności Oprogramowania w Szczecinie. Szczecińska Grupa Użytkowników Uniksa i Linuksa zaprasza wszystkich na Jasne Błonia, gdzie odbędzie się edukacyjny happening poświęcony oprogramowaniu Open Source. Partnerem jest Technopark Pomerania, a Dzień Wolności Oprogramowania to wydarzenie mające charakter międzynarodowy, którego celem jest promocja idei Open Source wśród szerokiego społeczeństwa, także niezwiązanego z branżą informatyczną.

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania w Szczecinie
sobota, 15 września 2012, godz. 10.00-15.00 – Jasne Błonia

Agenda konferencji 14.09.2012
Godz. 14.00: Realizacja projektów R&D w Unizeto Technologies SA. Partnerstwo na poziomie wykonawczym i kapitałowym - Marcin Szulga - Unizeto Technologies
Godz. 14.30: A gdy root to zbyt wiele - RBAC, drobnoziarnista kontrolauprawnień w systemie - Damian Wojsław - Szczecińska Grupa Użytkowników Linuksa i Uniksa
Godz. 15.00: Certyfikaty i podpisy elektroniczne - Damian Barczyk - SmartNet (Klaster ICT Pomorze Zachodnie)

Światowy Dzień Wolności Oprogramowania 14.09.2012 w Szczecinie

W studiu 17.09.2012 - Światowy Dzień Wolności Oprogramowania 15.09.2012 w Szczecinie 2

W studiu 17.09.2012 - Światowy Dzień Wolności Oprogramowania

W studiu 17.09.2012

W studiu 17.09.2012