Trącić Myszką 2012

/ [15.10.2012] Uchem komputera, czyli analiza głosu śpiewaczego.

< wróć do listy

3320.jpgSą programy które mówią, i do złudzenia symulują ludzki głos. Są programy które rozpoznają pismo maszynowe, oraz odręczne i potrafią przetworzyć dowolny tekst na plik tekstowy. Są wreszcie programy, które rozpoznają obrazy. A czy komputer może nauczyć nas śpiewu? Czy program może zastąpić człowieka i nauczyć śpiewaka właściwej emisji głosu? Czy nauczyciele śpiewu i muzyki już za kilka lat nie będą potrzebni? O komputerach oceniających nasz głos i unikatowym projekcie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w kolejnym spotkaniu w magazynie komputerowym "Trącić Myszką". Naszymi gośćmi będą: dr inż. Edward Półrolniczak, mgr Adam Kuliś, dr inż. Mirosław Łazoryszczak, mgr inż. Łukasz Mazurowski, inż. Michał Kramarczyk z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Posłuchaj audycji Jarosława Daleckiego.

Goście od analizy głosu śpiewaczego w studiu

Specjaliści od analizy głosu śpiewaczego w studiu Polskiego Radia Szczecin - panowie dr inż. Edward Półrolniczak, mgr Adam Kuliś, dr inż. Mirosław Łazoryszczak, mgr inż. Łukasz Mazurowski, inż. Michał Kramarczyk z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Prawie 6,5 tys. złotych dla Martynki Wójtowicz.

3358.jpgNa konto Martynki Wójtowicz, udało nam się zebrać kwotę prawie 6,5 tys. złotych, czyli cel rajdu Informatyków został osiągnięty. Motywacją była chęć niesienia pomocy ludziom w w trudnej sytuacji życiowej, zgodnie z przekonaniami oraz wzorcami z innych krajów, jakimi kierowali się organizatorzy ze Squiz Poland. Charytatywny Rajd Rowerowy - Informatycy na rowery! - odbył się w dniach 24 - 28 września 2012 roku. Uczestnikami rajdu byli: Rafał Źróbecki, Michał Rachowski, Szymon Halewski, Karol Szczyciński oraz Wojciech Seredyński - pracownicy firmy - którzy w ramach swoich urlopów chcieli pomóc chorującemu dziecku. Informatycy wyposażeni tylko w rowery i dobre chęci zdecydowali się przemierzyć Polskę z Karkonoszy do Szczecina. W ciągu pięciu dni przejechali dystans ponad 600 km wzdłuż granicy polsko-niemieckiej, poruszając się traktem rowerowym ciągnącym się wzdłuż rzeki Nysy oraz Odry.

Informatycy na rowery, aby uzyskać pomoc dla Martynki Wójtowicz.

Komputer dla każdego ...

3354.jpg

„Biznes to Rozmowy" zakończony

3328.jpgCzwarty Kongres Netii „Biznes to Rozmowy" przeszedł do historii. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Integracja – Innowacja – Inspiracja" i wzięło w niej udział blisko 1200 uczestników a kolejnych kilkaset osób śledziło kilkanaście prezentacji i debat na żywo w internecie.
Blisko 1200 uczestników tego wydarzenia, miało okazję posłuchać m.in. wystąpienia gościa specjalnego, Stewarta Butterfielda, współzałożyciela serwisu Flickr.com i czołowej postaci świata Web 2.0. Mówił on m.in. o swoich doświadczeniach w pracy nad Flickr'em i nowym projektem oraz podzielił się swoimi obserwacjami w kwestii wpływu innowacji na tworzenie startup'ów.
Kolejnym gościem specjalnym Kongresu był Ludo Wijckmans z Microsoft, który kieruje sektorem komunikacji i mediów regionu EMEA, a od prawie 30 lat związany jest z sektorem telekomunikacji i informatyki w Europie. Ludo podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat innowacji i najnowszych trendów w biznesie, a także przyszłości technologii.
Trzecim z zaproszonych przez Netię gości specjalnych był Mikko Hypponen, Chief Research Officer w firmie F-Secure, znany ekspert od cyberprzestępczości oraz bezpieczeństwa internetowego. Swój wykład poświęcił kwestiom zagrożeń w globalnej sieci i najnowszym zabezpieczeniom dla firm.
O ludzkim wymiarze innowacji w światowych trendach technologicznych mówił czwarty gość specjalny kongresu - Tomas Qvist, który pełni funkcję Vice president Business Unit Networks HR & Organization w firmie Ericsson. Tomas na co dzień odpowiada za HR i rozwój organizacyjny w obszarze sieci teleinformatycznych firmy Ericsson, zatrudniającej 26 tys. osób na całym świecie.

Pionierzy w edukacji