Trącić Myszką 2012

/ [8.10.2012] Gekon w naszym domu.

< wróć do listy

Kolejne spotkanie IT w Szczecinie

18 października o godzinie 18:00, kolejne spotkanie IT w Szczecinie, na które zaprasza Fundacją Netcamp wspólnie z Technoparkiem Pomerania i GOS Polska. Celem spotkań Netcamp, które mają już swoją tradycję i wielu stałych uczestników, jest integracja lokalnej branży IT, interesująca dyskusja i dzielenie się wiedzą. To otwarte konferencje, prezentacje ciekawych projektów, zwłaszcza startupów, a także możliwość poznania nad czym pracują firmy internetowe w regionie.
Październikowe spotkanie otworzy Rafał Malujda, który opowie o wojnach patentowych w branży IT. Marzena Zasińska-Igła wyjaśni, jak znaleźć dobrego pracownika i zrobić karierę w IT. Z kolei Paweł Spychalski pokaże, jak naprawdę działają wyszukiwarki internetowe, a Hubert Dyba przedstawi zarządzanie innowacjami w firmie i powie, na jakie projekty będzie można wkrótce otrzymać unijne pieniądze. Partnerem spotkania jest Technopark Pomerania w ramach współfinansowanego ze środków UE projektu „ICT LabMarket – od wynalazku do produktu".
Spotkanie odbędzie się w Free Blues Club (ul. Powstańców Wielkopolskich 20). Wstęp wolny.

Spotkanie w Technoparku Pomerania z przedstawicielami Banku Światowego.

Reprezentacja zarządu Klastra ICT Pomorze Zachodnie spotkała się w Technoparku Pomerania z przedstawicielami Banku Światowego, aby rozmawiać o programie ICT Twinning, czyli współpracy pomiędzy polskimi i izraelskimi firmami ICT. Celem programu jest rozwój konkurencyjności i budowanie pozycji firm na rynkach międzynarodowych. Goście zapoznali się także z ofertą Technoparku Pomerania i powstającej tu infrastruktury biurowej i technicznej dla sektora nowoczesnych technologii, która zostanie oddana do użytku już jesienią przyszłego roku.
– Rozmawialiśmy o wielu obszarach współpracy, od rozbudowy sieci szerokopasmowych, rozwoju kooperacji w oparciu o ICT czy budowania związków partnerskich pomiędzy firmami polskimi i światowymi tej branży. Widzimy duży potencjał dla rozwoju technologii informatycznych w regionie Pomorza Zachodniego i głęboko wierzymy, że sektor ICT może być motorem napędowym rozwoju ekonomicznego i tworzenia nowych miejsc pracy w tym regionie – podsumował spotkanie Carlo Maria Rossotto, Główny Specjalista ICT, Koordynator Regionalny ds. ECA, MENA i ICT Banku Światowego.

Przedstawiciele BS w Technoparku

QNAP VS-12164U-RP-PRO

Zmieniają się nawyki użytkowników sieci.

Najpopularniejszą aktywnością towarzyszącą oglądaniu TV stało się surfowanie w internecie, dotyczy to 80 proc. osób spośród ponad 12 tysięcy badanych w 12 krajach.
Wydatki na subskrypcję telewizyjną zwiększyło 22 proc. konsumentów w porównaniu z 2011 rokiem. 97 proc. gospodarstw domowych wciąż posiada odbiornik telewizyjny (74 proc. z płaskim ekranem)
Wraz z rozwojem internetu oraz pojawieniem się na rynku wysokiej klasy urządzeń mobilnych, zmieniają się nawyki użytkowników. Jednak wbrew przewidywaniom, wzrost znaczenia internetu nie odbywa się kosztem telewizji. Wprost przeciwnie, mobilny internet pozwala na oglądanie telewizji w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Dlatego właśnie, choć telewizję oglądamy inaczej, to wcale nie rzadziej niż do tej pory.
Do odbioru telewizji coraz częściej służą nam laptopy, tablety i smartfony. 67 proc. konsumentów ogląda ściągnięte lub streamowane programy telewizyjne przy użyciu sprzętów mobilnych. Badanie Ericsson ConsumerLab pokazuje jednak, że tradycyjna telewizja nie odchodzi do lamusa. Z badania przeprowadzonego wśród 12 tysięcy respondentów w 12 krajach wynika, że przynajmniej jeden telewizor jest na wyposażeniu 97 proc. gospodarstw domowych. Przy czym w przypadku 74 proc. rodzin jest to telewizor z płaskim ekranem.
Dodatkowo, badania pokazują, że konsumenci nie ograniczają wydatków na  tradycyjną telewizję. Z subskrypcji w 2011 roku zrezygnowało jedynie 7 proc. konsumentów, podczas gdy 22 proc. zwiększyło wydatki. Podstawową motywacją do posiadania abonamentu TV jest możliwość oglądania wydarzeń transmitowanych na żywo w wysokiej jakości.
Oglądanie telewizji było zwyczajowo aktywnością wykonywaną w grupach. Potwierdzają to badania, które wskazują, że 70 proc. respondentów przynajmniej raz w tygodniu rozmawia z innymi osobami w pokoju, podczas oglądania TV. Niemal tyle samo osób je przed telewizorem. Najpopularniejszą czynnością towarzyszącą oglądaniu TV stało się surfowanie w internecie, dotyczy to ponad 80 proc. osób (63 proc. korzysta z mediów społecznościowych).
Istotną motywacją do oglądania telewizji jest możliwość zapoznania się z tematami, które wciąż stanowią podstawę codziennych rozmów – powiedziała Katarzyna Pąk z Ericsson.  – Obecnie produkty telewizji są dyskutowane nie tylko podczas rozmów face-to-face, ale również w mediach społecznościowych i na forach internetowych.

QNAP-LAN-1G2T-U