Rady ekspertów

Na życzenie słuchaczy odpowiadamy na pytania.
Dotyczą one sprzętu, oprogramowania, nowinek technicznych i rad co kupić.
Tu można będzie poznać opinie naszych ekspertów.

< wróć do listy

/ Piotr Pilek odpowiada

Chcę kupić tablet, czym się kierować przy wyborze, na co zwrócić uwagę?
Obecnie trzeba się określić .. czy ANDROID czy IOS.

Jeśli już wiemy, który z tych systemów chcemy mieć na swoim tablecie.. to idziemy dalej.. :) ... ja proponuję Samsung Galaxy TAB, albo iPAD.

Co Pan sądzi i tabletach które są dostępne na naszym rynku w hipermarketach po 300 -400 złotych ... mówił Pan kiedyś w audycji o takich urządzeniach produkcji chińskiej, ale ocena nie była jednoznaczna. Ostatnia jest ich sporo w różnych sieciach, czy dla dziecka w gimnazjum do dobry wybór?

Stanowczo odradzam.. lepiej brać nawet na raty ale coś markowego i z czego będzie się przyjemnie korzystało. Oczywiście jeśli rolę gra kasa.. to można pomyśleć nad czymś tańszym.. ale nie za kwotę 400zł .. myślę, że taka dolna granica to około 800zł ... a za 1000zł można mieć już używanego w dobrym stanie iPADA1.

Mam możliwość od kupienia iPad'a, czy lepiej od razu kupić iPad2, czy korzystać z okazji?

Jeśli bierzemy pod uwagę cenę to oczywiście na początek IPAD1 będzie najlepszym rozwiązaniem, bo jest tańszy od nowych modeli.. W środę 7.03 będzie premiera nowego IPAD3 .. Wiec nie wiem, czy nie warto poczekać, aż ludzie zaczną wyprzedawać swoje IPAD 1 i 2, żeby kupić IPAD3 .. wtedy będzie oczywiście taniej.