Trącić Myszką 2012

/ [19.11.2012] Uwaga, alert wirusowy - wirusy w komputerze, komóce, smartfonie i tablecie.

< wróć do listy

3548.jpgJeszcze do niedawna ich bastionem były komputery, ale to już przeszłość ... dziś są wszędzie, w komputerze, komórce, smartfonie i tablecie. Posiadacze komórek przekonują się o ich posiadaniu, tracąc kontakty lub płacąc gigantyczne rachunki.
Powszechnie uważa się że atakują głównie system operacyjny Windows. To już przeszłość, wszystkie systemy są zagrożone i bez odpowiedniego systemu zabezpieczeń, możemy stracić wszystkie dane. Jak żyć w zawirusowanym, zrobaczywiałym świecie
pełnym koni trojańskich, ale żyć tak, aby nie popaść w paranoję ale stosować racjonalne zabezpieczenia. O tym w najbliższym wydaniu magazynu komputerowego Trącić Myszką, którego gościem będzie Łukasz Nowatkowski w G-Data, oraz Michał Smereczyński z Fundacji Aegis.

Posłuchaj audycji Jarosława Daleckiego.

Goście w studiu podczas audycji.

Pierwsze w Polsce bankomaty zbliżeniowe.

3549.jpgING Bank Śląski uruchomi jeszcze w listopadzie pierwsze w Polsce bankomaty obsługujące transakcje zbliżeniowe. Dzięki zastosowaniu w urządzeniach technologii zbliżeniowej, klienci będą mogli przeprowadzać transakcje szybciej i wygodniej. To jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć na świecie.
ING Bank Śląski realizuje pilotaż zbliżeniowych bankomatów we współpracy z organizacją płatniczą MasterCard oraz firmą NCR, dostawcą bankomatów i rozwiązań dla sektora bankowego. Wypłata jest inicjowana przez zbliżenie karty do czytnika umieszczonego w obudowie urządzenia. W odróżnieniu od bezgotówkowych transakcji zbliżeniowych, wypłata z bankomatu jest potwierdzana kodem PIN niezależnie od wysokości transakcji.

3550.jpgTransakcje zbliżeniowe oraz mobilne wyznaczyły kierunek rozwoju bankowości w Polsce i na świecie. ING Bank Śląski, jako jeden z pierwszych w kraju, zaoferował klientom karty płatnicze z funkcją zbliżeniową. Teraz jako jedni z pierwszych na świecie rozpoczynamy pilotaż innowacyjnej technologii wypłat bezstykowych. Chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do najnowocześniejszych, a zarazem najwygodniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Wypłata zbliżeniowa jest ok. 25% szybsza od tradycyjnej transakcji wymagającej włożenia karty do czytnika – mówi Barbara Borgieł-Cury, dyrektor Departamentu Detalicznych Produktów Płatniczych i Kart ING Banku Śląskiego.
Wypłata zbliżeniowa jest przeznaczona do szybkich wypłat, tzw. „fast cash", obejmujących kwoty 50, 100 lub 200 zł. Wypłatę gotówki poprzez zbliżenie karty do czytnika bankomatu mogą dokonywać klienci ING Banku Śląskiego posługujący się kartami z logo MasterCard: Maestro zbliżeniowa oraz Debit MasterCard zbliżeniowa. Równolegle bank prowadzi prace nad umożliwieniem transakcji wypłat zbliżeniowych dla kart VISA.