Trącić Myszką 2011

/ [24.10.2011] Jak zrobić biznes na Open Source?

W poniedziałkowej audycji magazynu komputerowego Trącić myszką 24 października 2011 r. o godzinie 22:05 tematem będzie zarabianie na Open Source. Porozmawiamy o sposobach finansowania projektów Open Source oraz ich relacji z biznesem. Powiemy też co działo się podczas konferencji Open Source Szczecin 2011. Naszymi gośćmi będą Michał Smereczyński, Rafał Malujda i Michał Kowalski ze SzLUG-a.

Mandriva różne edycje.

Ubuntu i OpenSUSE - różne edycje.

JoliOS - zrzut ekranu 1 - system w chmurze.

JoliOS - zrzut ekranu 2 - system w chmurze.

JoliOS - zrzut ekranu 3 - system w chmurze.

JoliOS - zrzut ekranu 4 - system w chmurze.

JoliOS - zrzut ekranu 5 - system w chmurze.

Internetowe zakupy - prognoza

W ubiegłym roku co trzeci Polak planował świąteczne zakupy w sieci, jak podała firma Deloitte. Z szacunków rynkowych wynika, że w tym sezonie udział ten może sięgnąć 50%. Oznacza to gigantyczny wzrost zysków sprzedawców internetowych. Jeśli rozważasz działalność e-commerce, jeszcze nie jest za późno, aby uruchomić sklep internetowy przed świąteczną gorączką zakupów.

Polski rynek handlu internetowego rozwija się bardzo dynamicznie. Według raportu „ecommerce 2011” w ubiegłym roku wartość handlu w sieci wyniosła 15,5 mld zł, a pomimo trudnych warunków gospodarczych aż 40% sklepów internetowych zwiększyło obroty. Nie ulega wątpliwości, że Internet jest najszybciej rosnącym kanałem dystrybucji w polskim handlu.

- „Internetowe zakupy w przeciągu kilku lat zdobyły sobie zaufanie polskich klientów. Konkurencyjne ceny, szeroka, stale dostępna oferta oraz możliwość unikania kolejek przekonały użytkowników do sklepów internetowych. Wpływa to na stały wzrost obrotów e-sklepów szczególnie w momentach kiedy w krótkim czasie mamy do zrobienia bardzo różnorodne zakupy, jak właśnie przed Świętami” - wyjaśnia Przemysław Marciniak, Kierownik Produktu E-commerce, home.pl.