Trącić Myszką 2011

/ [14.02.2011] Zapytaj.com.pl

W kolejnej audycji magazynu komputerowego Trącić myszką 14 lutego 2011 r. o godzinie 22:05 porozmawiamy ze szczecińskim startupem, który niedawno został przejęty przez Onet. Powiemy jak powstał zapytaj.com.pl i czy kopiując zagraniczne serwisy można odnieść sukces na rynku internetowym. Naszymi gośćmi będą Marcin Skonieczny i Artur Sławnikowski z firmy Dige.

udany szczeciński projekt

udany szczeciński projekt

1823.jpgAVG Technologies, poinformowała, że wspólnie z popularną europejską siecią społecznościową Netlog uruchomiła centrum, które będzie edukować użytkowników w zakresie bezpieczeństwa w internecie, dostarczać wskazówek i pomagać w ochronie przed złośliwym oraz szpiegowskim oprogramowaniem, a także innymi atakami cyberprzestępców. Ponadto wszystkie linki w serwisie Netlog będą automatycznie skanowane przez AVG LinkScanner, a użytkownicy będą ostrzegani przed otwarciem łącza w razie wykrycia zagrożenia.
Netlog ma 72 milionów członków i ponad 150 milionów odsłon miesięcznie i jest jednym z najszybciej rosnących i najpopularniejszych serwisów społecznościowych wśród europejskiej młodzieży w wieku od 18 do 25 lat. Centrum zostanie początkowo udostępnione 24 milionom użytkowników Netlog w sześciu krajach - Belgii, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Rumunii i Turcji.

Podczas obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu, Microsoft oraz Fundacja Dzieci Niczyje, w partnerstwie z Komendą Główną Policji zaprezentowały nowy program edukacyjny na temat bezpieczeństwa internetowego – „W Sieci." Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony przez Komisję Europejską organizowany jest w Polsce od 2005 roku. Celem tej inicjatywy jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku hasłem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie", które ma zwrócić szczególną uwagę na wpływ i konsekwencje aktywności podejmowanych przez młodych ludzi w Internecie, korzystanie z serwisów społecznościowych oraz ochronę prywatności.

„Celem zajęć prowadzonych z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych „W Sieci" jest promowanie bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych," – powiedział Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Dotyczy to w szczególności zasad ochrony swojej prywatności, danych osobowych, czy problemu przemocy internetowej.
Chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom, jak odpowiedzialnie korzystać z Internetu,
ale też jak reagować na zagrożenia, które tam mogą się pojawiać."

„Policja monitoruje Internet pod kątem eliminowania stron zawierających treści zabronione,
czy też wyłapywania tych, którzy traktują Sieć jako narzędzie uwodzenia dziecka. Tym zajmują się dziś wyspecjalizowane komórki odpowiedzialne za walkę z przestępczością teleinformatyczną," – powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. – „Niestety, bardzo często przychodzi nam stykać się już ze skutkami przestępczego działania i zawsze wtedy pojawia się pytanie, czy nie można było temu zapobiec. Program „W Sieci" jest właśnie takim rozwiązaniem, które stara się uwrażliwić dziecko i jego rodziców na zagrożenia istniejące w Internecie.