Trącić Myszką 2011

/ [10.10.2011] Wolne i otwarte oprogramowanie czy komercyjne?

W kolejnej audycji Magazynu komputerowego Trącić myszką 10 pażdziernika 2011 porozmawiamy czy wolne i otwarte oprogramowanie jest lepsze niż komercyjne. Powiemy też o jego zaletach i wadach. Naszymi gośćmi będą Rafał Brzychcy koordynator projektu Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, Karolina Michalak, Waldemar Howil, Adam Rybicki i Wiesława Amiesztajewa.

Raport i analiza rynku zamówień publicznych na narzędzia informatyczne w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2011.

Ochrona kompleksowa

McAfee poinformowała o pierwszym rozwiązaniu bezpieczeństwa, które umożliwia ochronę wszystkich rodzajów urządzeń podłączonych do Internetu smartfonów, tabletów, netbooków, komputerów PC i komputerów Mac optymalnym zakresem i poziomem ochrony. 
Liczba urządzeń konsumenckich w gospodarstwach domowych rośnie w gigantycznym tempie. Według opublikowanego właśnie raportu co czwarty konsument na świecie ma przynajmniej pięć urządzeń cyfrowych, a 60 procent - przynajmniej trzy. Według raportu firmy Forrester z 2010 r., 79,3 miliona konsumentów w USA posiadało przynajmniej trzy rodzaje urządzeń podłączonych do Sieci, a 4,5 miliona używało dziewięciu lub więcej różnych rodzajów urządzeń.
Konsumenci są przy tym coraz bardziej aktywni. 41 procent z nich poświęca na korzystanie z cyfrowych gadżetów ponad 20 godzin tygodniowo.
„Udostępniliśmy McAfee All Access w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania konsumentów na pojedyncze rozwiązanie, które zapewni ochronę wszystkich urządzeń” – powiedział Todd Gebhart, jeden z dwóch prezesów firmy McAfee.