Trącić Myszką 2010

/ [06.09.2010] Nowości komputerowe i mobilne

Już dziś 6 września 2010 r. o godzinie 22:00 startuje pierwsza po wakacjach audycja magazynu komputerowego Trącić myszką. Porozmawiamy o nowościach na rynku telefonów komórkowych i smartfonach. Powiemy też o nowych procesorach i kartach graficznych oraz odpowiemy na pytania techniczne naszych słuchaczy. Naszymi gośćmi będą Tomasz Lam z Warcnetu i Piotr Pilek z Bluenetu.

Dysk sieciowy 1.

Dysk sieciowy 2.

Nowy design.

Trojany atakują!

Wykryło nowego trojana bankowego Nabload.DUF, do którego rozprzestrzenienia wykorzystywane są przypuszczalnie poufne informacje pozyskane z osobistego komputera prezydent Brazylii, Dilmy Rouseff. Trojan podaje, iż zapewni użytkownikom dostęp do osobistych zdjęć i konta mailowego pierwszej pani prezydent w Brazylii.
Trojany te, wykorzystując najnowsze wiadomości, kontrowersyjne tematy lub filmiki wideo ze znanymi osobami, stosują socjotechniki, aby skłonić użytkowników do kliknięcia na złośliwe linki lub wczytania z sieci szkodliwego oprogramowania. Złośliwe linki są zazwyczaj rozpowszechniane w formie spamowych emaili lub umieszczane na forach i portalach społecznościowych.
„Brazylijskie trojany bankowe często wykorzystują socjotechniki do rozprzestrzeniania się. Autorzy złośliwego oprogramowania uwielbiają używać gorących tematów dla przyciągnięcia uwagi potencjalnych ofiar, zgodnie z przysłowiem „ciekawość to pierwszy stopień do piekła” - wyjaśnia Luis Corrons, dyrektor techniczny w PandaLabs.