Wydarzenia

/ TECHNICON-INNOWACJE 2013

2013-10-23 22:33:00

< wróć do listy

Mówiące mapy ułatwiające niewidomym poruszanie się po mieście, wskaźnik rozmrożenia informujący o świeżości produktów spożywczych, hybrydowy system lokalizacji oraz wiele innych wynalazków zaprezentują naukowcy z Politechniki Gdańskiej na targach TECHNICON-INNOWACJE 2013.

Impreza odbędzie się w dniach 24-25 października 2013 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku. To już dziewiąta edycja targów. Tym razem zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się ponad stu wynalazkom z różnych dziedzin, m.in.: automatyki, elektroenergetyki, elektroniki, informatyki i telekomunikacji, inżynierii morskiej, medycyny, przemysłu chemicznego, robotyki czy transportu.

Targi Techniki Przemysłowej Nauki i Innowacji TECHNICON-INNOWACJE 2013  to impreza wystawiennicza zorientowana na poszukiwanie i rozpowszechnianie innowacyjnych technologii. Wyniki swoich prac przedstawią zarówno doświadczone zespoły, jak i młode talenty. Targi stanowią doskonałą okazję do spotkania przedstawicieli nauki,  biznesu oraz przemysłu.  

Jak co roku politechnicy będą walczyć o Grand Prix Innowacje 2013 oraz o Medal Mercurius Gedanensis przyznawany  za najlepszy produkt prezentowany na targach.

Targom TECHNICON-INNOWACJE towarzyszyć będą organizowane przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej" POMORSKIE DNI ENERGII. W ramach festiwalu energii Naukowe Koło Studentów Fizyki z Politechniki Gdańskiej zaprasza na konferencję pod hasłem Przyszłość Energetyki Odnawialnej.

Patronat honorowy na targami sprawują: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.