Wydarzenia

/ Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wybrała Netię

2013-07-03 09:51:00

< wróć do listy

Netia – pokonując konsorcjum Exatela i GTS - zwyciężyła w przetargu na dostawę łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tym samym przedłużyła umowę z tą instytucją o kolejne 3 lata.

Netia, w ramach przetargu, wybrana została na kolejne 3 lata jako dostawca łączy cyfrowych dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Zakres zamówienia obejmuje łącza dostępowe typu E1 oraz nowoczesną sieć MPLS (Multiprotocol Label Switching) dla 10 lotnisk, z dostępem wspieranym odrębnymi technologiami.

Wygrana Netii i wybranie jej usług na kolejne 3 lata świadczy o sprostaniu przez operatora wysokim wymaganiom PAŻP, szczególnie pod kątem wymogów, jakie stawia współpraca w ramach umowy SLA (Service Level Agreement).   

„Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie to zadanie niełatwe, które wymaga zaangażowania środków technicznych i pracy zespołu wysokiej klasy specjalistów. Odpowiednia i niezawodna infrastruktura, umożliwiająca łączność zdalnych lokalizacji, to jeden z elementów, który jest niezwykle ważny w prawidłowym funkcjonowaniu tej instytucji. Dlatego też cieszy nas fakt, że PAŻP zaufała rozwiązaniom Netii i będzie korzystać z naszych usług przez kolejne 3 lata.” – powiedział Rafał Bakalarz, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży w Netii, odpowiedzialny za Sektor Użyteczności Publicznej.   

Wartość podpisanej umowy to 2,46 mln brutto. W przetargu brało również udział konsorcjum GTS i Exatel.

samolot.JPG