Wydarzenia

/ Polacy na wakacjach coraz bardziej wymagający

2013-09-15 15:07:00

< wróć do listy

W 2013 roku, podobnie jak w latach poprzednich, popularność wycieczek zagranicznych ciągle rośnie. Zmienia się natomiast podejście Polaków do podróżowania – doświadczenia zdobyte podczas licznych wyjazdów sprawiają, że przed podjęciem decyzji dokładnie weryfikują informacje na temat oferty. Ponadto, coraz częściej głównym kryterium wyboru, nie jest niska cena, a wysoki standard.                                                                                                      

Polacy szukają dokładnych informacji o ofertach m.in. w Internecie. Celem poszukiwań są nie tylko atrakcje dostępne w wybranym celu podróży. Weryfikują także wiarygodność propozycji lub szukają alternatywnych, bardziej atrakcyjnych finansowo rozwiązań, które umożliwią wyjazd za granicę.

W porównaniu do ubiegłego roku odnotowaliśmy ponad 130% wzrost liczby rezerwacji na Edom.pl. Rzeczywiście zainteresowanie apartamentami i domkami letniskowymi wzrasta, a szczególnie tymi luksusowymi. Polacy przykładają coraz większą wagę do standardu i są bardziej wymagającymi klientami. Ponadto, problemy biur podróży wpłynęły na ich świadomość – mówi Kamil Krzyżanowski, Dyrektor Operacyjny Edom.pl.

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów pozostają jednak niezmienne wśród coraz liczniejszej grupy wyjeżdżających za granicę. Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, podobnie jak w ubiegłym roku, Polacy najczęściej decydują się urlop w Grecji oraz Turcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Egipt, jednak wydarzenia ostatnich tygodni, zapewne wpłyną na spadek zainteresowania tym rejonem.

Nieco inaczej prezentują się statystyki wśród osób samodzielnie organizujących wyjazd. Wśród klientów Edom.pl zdecydowanie najpopularniejsza jest Chorwacja (aż 41,7% urlopowiczów wybiera właśnie ten kierunek) oraz Włochy (na wyjazd tam decyduje się 24,0% osób wynajmujących apartament za pośrednictwem Edom.pl). Dużą popularnością cieszą się także Francja, Węgry oraz Hiszpania.

agraniczne wyjazdy są coraz bardziej popularne, ponieważ nie muszą już wiązać się z koniecznością korzystania z ofert biur podróży i poniesieniem wysokich kosztów ich usług. Portale oferują możliwość samodzielnego wynajęcia apartamentu lub domku letniskowego, co w ostatecznym rozrachunku jest znacznie tańszym, a zarazem bardziej komfortowym rozwiązaniem, dostosowanym do indywidualnych upodobań. Dlatego Polacy chętniej spełniają swoje marzenia o podróży za granicę – dodaje Kamil Krzyżanowski.