Wydarzenia

/ Podpis elektroniczny ... echa po konferencji EFPE - 6.06.2013

2013-06-06 14:09:00

< wróć do listy

Sebastian Christow z Ministerstwa Gospodarki komentuje obecny stan wprowadzania podpisu elektronicznego w Polsce ... echa konferencji w Międzyzdrojach.

zgodnie z wpisem do Wikipedii

Podpis elektroniczny – pojęcie zdefiniowane w ustawie z 2001 r. o podpisie elektronicznym, który stanowią dane w postaci elektronicznej, które wraz z innymi danymi, do których zostały dołączone lub z którymi są logicznie powiązane, służą do identyfikacji osoby składającej podpis elektroniczny.

Dokument opatrzony podpisem elektronicznym może być – przy spełnieniu dodatkowych przesłanek – równoważny pod względem skutków prawnych dokumentowi opatrzonemu podpisem własnoręcznym. Podpis elektroniczny będzie mógł być uznany za równoważny podpisowi własnoręcznemu jeśli spełnia warunki umożliwiające uznanie go za podpis elektroniczny bezpieczny. Zgodnie z ustawą bezpieczny podpis elektroniczny to podpis elektroniczny, który:

  • jest przyporządkowany wyłącznie do osoby składającej ten podpis,
  • jest sporządzany za pomocą podlegających wyłącznej kontroli osoby składającej podpis elektroniczny bezpiecznych urządzeń służących do składania podpisu elektronicznego i danych służących do składania podpisu elektronicznego,
  • jest powiązany z danymi, do których został dołączony, w taki sposób, że jakakolwiek późniejsza zmiana tych danych jest rozpoznawalna.
  • szczegóły http://pl.wikipedia.org/wiki/Podpis_elektroniczny_%28prawo%29
You must install Adobe Flash to view this content.