Wydarzenia

/ Pierwsze na świecie komercyjne połączenie LTE-Advanced w pasmach 1800MHz i 900MHz

2013-08-16 10:48:00

< wróć do listy

  • Telstra i Ericsson nawiązują pierwsze na świecie połączenie w pasmach 1800MHz i 900MHz w komercyjnej sieci
  • Pasma 1800MHz i 900MHz są dostępne dla operatorów przenoszących klientów z technologii 2G na 3G i 4G.
  • Ericsson wykorzystuje technologię LTE-Advanced, by pomóc operatorom w dopasowaniu swoich zasobów widma, jednocześnie zapewniając wyższe prędkości transferu danych.

Firma Ericsson ogłosiła dzisiaj, że wiodący w Australii operator telekomunikacyjny Telstra jako pierwszy korzysta z technologii Carrier Aggregation LTE-Advanced (LTE-A) w pasmach 1800MHz i 900MHz w sieci komercyjnej. 31 lipca Telstra przesłała dane w działającej sieci pomiędzy wieloma miejscami w Queensland (Australia) obsługującymi ruch komercyjny.

LTE Carrier Aggregation to następny krok w ewolucji szybkich mobilnych usług szerokopasmowych, umożliwiający operatorom jeszcze pełniejsze wykorzystanie zasobów widma poprzez połączenie wielu pasm, co zapewnia wyższe prędkości w mobilnych sieciach szerokopasmowych.

Mike Wright, Dyrektor Wykonawczy działu sieci w firmie Telstra, mówi: „Liczba abonentów LTE Telstry rośnie w zawrotnym tempie. Z sieci LET korzystają obecnie 3 miliony abonentów. Sześć miesięcy temu było ich 2,1 miliony. Pojemność, większa prędkość transmisji danych i wydajność zapewniane przez LTE-Advanced pomogą nam w zarządzaniu ruchem w miarę wzrostu popularności naszej sieci. Pozwoli nam to na dalsze zwiększanie pojemności oraz dostarczanie wysokiej jakości usług. Z radością będziemy w tym zakresie współpracować z firmą Ericsson.”

„Gdy w 2015 roku uzyskamy dostęp do pasma 700MHz, zamierzamy także uruchomić LTE-Advanced następnej generacji poprzez połączenie większych bloków spektrum w pasmach 700MHz i 1800MHz, co da powalające prędkości szczytowe w teoretycznym zakresie 300Mbps.”

Håkan Eriksson, Szef firmy Ericsson w Australii, Nowej Zelandii i Fidżi, mówi: „Wielu operatorów w tym regionie oraz na świecie posiada dostępne zakresy w pasmach 1800MHz i 900MHz służące do przenoszenia abonentów z 2G na 3G lub 4G. Operatorzy będą śledzili wdrożenie LTE-Advanced na tych pasmach w Australii.”