Wydarzenia

/ Ostatnia szansa na udział w edukacyjnej wyprawie na „Planetę Energii”!

2014-01-09 09:46:00

< wróć do listy

Tylko do końca stycznia nauczyciele i uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mają szansę na udział w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” organizowanym po raz czwarty przez Grupę ENERGA. Kto w tym roku znajdzie się wśród zwycięzców i zdobędzie główną nagrodę – dwudniową wizytę naukowego centrum „Planeta Energii” w swojej miejscowości? Tego dowiemy się 14 marca.

W ramach konkursowych zadań nauczyciele klas I-III powinni przeprowadzić ze swoimi uczniami minimum trzy lekcje na temat energii elektrycznej w oparciu o otrzymane od Grupy ENERGA materiały dydaktyczne (dostępne również na stronie www.PlanetaEnergii.pl), a także podjąć działanie dodatkowe według własnego pomysłu.

– „Planeta Energii” porusza trudne, ale ważne zagadnienia dotyczące bezpiecznego i świadomego korzystania z energii elektrycznej – mówi Marta Dankowska, koordynator programu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. – W trzech poprzednich edycjach programu wzięło udział ponad 109 tys. dzieci z całej Polski. Mamy nadzieję, że również w tej edycji tysiące uczniów będą z nami zgłębiać wiedzę o prądzie.

11teaser.jpg

Program „Planeta Energii” już od dwóch lat wspiera doktor nauk fizycznych, znany dziennikarz naukowy oraz popularyzator nauki Tomasz Rożek.

Energia elektryczna jest wszędzie, w domu, w szkole czy na podwórku. Dzięki takim programom jak „Planeta Energii” możemy wytłumaczyć dzieciom już we wczesnym wieku, jak bezpiecznie i racjonalnie z niej korzystać – mówi Tomasz Rożek, ambasador programu „Planeta Energii”. Poprzez różne eksperymenty docieramy do wyobraźni uczniów i tłumaczymy im otaczający świat. Najmłodsi poznają m.in. skutki działania ładunku elektrycznego czy zjawisko powstawania piorunów.