Wydarzenia

/ Oprogramowanie i usługa odzyskiwania danych dla firm w jednym pakiecie

2013-07-08 11:54:00

< wróć do listy

Kroll Ontrack wprowadza na rynek nową, łączoną ofertę Ontrack EasyRecovery BusinessPlus. Teraz polskie firmy i instytucje mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich danych za pośrednictwem pakietu, w skład którego wchodzi najnowsze oprogramowanie do samodzielnego odzyskiwania danych oraz usługa świadczona przez międzynarodowe laboratorium odzyskiwania danych.

Niemal 50 proc. firm na całym świecie traci co roku kluczowe dane*. Jednocześnie ponad połowa przedsiębiorstw, które doświadczyły tego typu sytuacji przyznaje, że korzystała z zabezpieczenia w postaci kopii zapasowych, ale nie zadziałały one prawidłowo.

– Nasze statystyki, dotyczące złożonych problemów technicznych, na jakie napotykają użytkownicy biznesowi dowodzą, że na rynku odzyskiwania danych nadeszła pora na personalizowane, hybrydowe rozwiązania, zapewniające firmom maksymalny poziom ochrony – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału firmy Kroll Ontrack.

W skład pakietu Ontrack EasyRecovery BusinessPlus wchodzą: narzędzie do samodzielnego odzyskiwania danych – Ontrack EasyRecovery 10 oraz usługa odzyskiwania danych przeprowadzana w laboratorium Kroll Ontrack. Z pakietu skorzystać można w dwóch konfiguracjach: Ontrack EasyRecovery 10 Professional (narzędzie przeznaczone dla użytkowników biznesowych, umożliwiające m.in. odzyskiwanie danych z poczty elektronicznej, podgląd heksadecymalny i analizę SMART) oraz usługa odzyskania danych w łącznej cenie 1549 zł netto lub Ontrack EasyRecovery 10 Enterprise (rozbudowana wersja oprogramowania, z opcją przywracania danych w trybie sieciowym oraz z macierzy RAID) i usługa odzyskania danych w łącznej cenie 2649 zł netto.

– Utrata danych jest dla użytkowników biznesowych zazwyczaj kosztowna potrójnie: tracą wówczas czas, pieniądze, a nierzadko również wypracowywany przez lata wizerunek. Dlatego przygotowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli zminimalizować wszystkie te straty – dodaje Paweł Odor.

Użytkownicy pakietu Ontrack EasyRecovery BusinessPlus mogą, w przypadku utraty danych, odzyskać szybko kluczowe pliki za pośrednictwem Ontrack EasyRecovery lub – w przypadku uszkodzeń fizycznych – skorzystać z usługi odzyskiwania danych w laboratorium Kroll Ontrack. Dzięki temu, pakiet daje firmom najszybszy możliwy dostęp do utraconych danych, minimalizując ryzyko ewentualnych przestojów w pracy.

Więcej informacji na temat pakietu Ontrack EasyRecovery BusinessPlus znaleźć można na stronie www.krollontrack.pl/businessplus