Wydarzenia

/ Nowy trend w projektowaniu

2013-08-12 10:16:00

< wróć do listy

LG Electronics zaprezentowała nowy smartfon. Jest to pierwszy model z nowej serii „G” obejmującej urządzenia klasy Premium.

LGG2_Front.jpg

Smartfon odzwierciedla dążenie firmy do tworzenia innowacji, które są maksymalnie dostosowane do potrzeb konsumentów. Przed zaprojektowaniem smartfona, LG przeprowadziło badania stylów życia oraz zachowań konsumenckich, które zostały wykorzystane w tworzeniu najnowszego modelu. Dzięki temu LG G2 posiada wiele zalet wpływających na komfort użytkowania, takich jak m.in. ergonomiczna konstrukcja, praktyczne funkcje oraz intuicyjny interfejs użytkownika.

Dziś innowacja oznacza dla nas technologię zaspokajającą realne potrzeby konsumentów,” powiedział dr Jong-seok, Prezes oraz Dyrektor Generalny LG Electronics Mobile Communications Company, który powitał gości zaproszonych na premierę. „Opracowując kolejne innowacje wsłuchiwaliśmy się w głosy naszych użytkowników, czego wynikiem jest smartfon LG G2, najambitniejszy telefon w historii naszej firmy”.

Nowe podejście do projektowania smartfonów

Smartfon LG G2 łączy w sobie komfort użytkowania, funkcjonalność oraz stylowy wygląd. Podczas projektowania smartfona zastosowano zupełnie nową koncepcję, polegającą na umieszczeniu wszystkich przycisków z tyłu urządzenia. Tym samym jest to pierwszy modelcałkowicie pozbawiony przycisków na krawędziach bocznych. Koncepcję urządzenia z przyciskami z tyłu obudowy opracowano w odpowiedzi na opinie użytkowników, którzy stwierdzili, że przy zwiększających się wymiarach telefonów dostęp do przycisków bocznych staje się coraz trudniejszy. Przyciski na tylnej obudowie zapewniają lepszą kontrolę, ponieważ zostały umieszczone w miejscu, w którym w naturalny sposób spoczywa palec wskazujący użytkownika. Twórcy zauważyli również, że brak przycisków bocznych przekłada się na mniejsze ryzyko upuszczenia telefonu, gdy użytkownik np. reguluje głośność w trakcie rozmowy.

Przytrzymując znajdujące się z tyłu przyciski regulacji głośności można włączyć funkcję QuickMemoTM oraz aparat fotograficzny, dzięki czemu wykonywanie notatek oraz autoportretów staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. LG G2 można łatwo włączyć nawet wtedy, gdy telefon leży z wyświetlaczem skierowanym do góry. Dzięki funkcji KnockON, smartfon uruchamia się po dwukrotnym stuknięciu w wyświetlacz. LG podniosło poprzeczkę wyposażając smartfon LG G2 w 5,2-calowy wyświetlacz Full HD, największy ekran przeznaczony do obsługi jedną dłonią, stosowany w cieszącej się popularnością kategorii smartfonów o szerokości 2,7 cala (6,9 cm).

Oprócz dużej powierzchni ekranu, model wyróżnia się ramką o szerokości zaledwie 2,65 mm, wykonaną dzięki innowacyjnej technologii Dual Routing opracowanej przez LG. Ponadto, sprawdzona w praktyce matryca IPS sprawia, że LG G2 wyświetla wyraźny obraz o najwyższej jakości i precyzyjnie odwzorowanych barwach. Co więcej, aby zmniejszyć pobór mocy, w LG G2 zastosowano pamięć GRAM (Graphic RAM). Dzięki niej, przy wyświetleniu statycznego obrazu matryca zużywa nawet o 26 procent mniej energii, a czas pracy baterii został wydłużony o około 10 procent. Kształt akumulatora o pojemności 3000 mAh zaprojektowano tak, aby maksymalnie wykorzystać wolne miejsce wewnątrz obudowy urządzenia, dzięki czemu smartfon LG G2 może pracować przez cały dzień bez dodatkowego ładowania