Wydarzenia

/ Nowa wersja systemu Android to KIT KAT

2013-09-05 15:56:00

< wróć do listy

Po miesiącach wyczekiwania Google ujawnia nazwę najnowszej wersji systemu mobilnego Android – będzie to Android KIT KAT! Nowa nazwa to efekt współpracy twórców najbardziej popularnego na świecie systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych oraz największej firmy spożywczej świata - Nestlé.

android-kit-kat.jpg

Od miesięcy fani technologii cyfrowych zastanawiali się, jaką nazwę będzie nosiła najnowsza wersja Androida. Od 2009 roku, gdy światło dzienne ujrzał Android Cupcake, kolejne wersje systemu pojawiają się pod nazwami popularnych słodyczy w kolejności alfabetycznej. Po ostatniej wersji Android Jelly Bean przyszedł czas na Androida „K”. Wbrew plotkom nie jest to Android Key Lime Pie, a właśnie Android KIT KAT.

KIT KAT to największa i najbardziej znana marka firmy Nestlé w kategorii słodyczy, obecna w ponad 70 krajach na świecie. Jej historia sięga roku 1935 i od tej pory batony KIT KAT cieszą się ogromną popularnością. Według Księgi Rekordów Guinessa w każdej sekundzie na świecie zjadanych jest aż 540 paluszków KIT KAT. „Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszej nazwy dla nowego Androida niż KIT KAT, który jest ulubionym batonem naszego zespołu od pierwszych dni systemu” – powiedział Marc Vanlerberghe, Dyrektor Marketingu Android.

Zgodnie z hasłem „Czas na przerwę, czas na Kit Kat” marka od lat kojarzona jest z przerwą, która w dzisiejszych czasach coraz częściej łączy się z korzystaniem z urządzeń mobilnych. Konsumenci, mając wolną chwilę, sięgają po swoje smartfony lub tablety, logują się na konta w portalach społecznościowych czy surfują w Internecie. Wspólna inicjatywa marki KIT KAT i Google doskonale wpisuje się w te trendy. „Dzięki współpracy z Android, najpopularniejszą platformą mobilną świata, umożliwimy fanom marki KIT KAT jeszcze lepsze cieszenie się przerwą” - powiedział Patrice Bula, Szef marketingu w firmie Nestlé. Współpraca Nestlé z Google to kolejny krok firmy, której ambicją jest wykorzystywanie technologii cyfrowej w celu zbliżenia się do swoich konsumentów.

„Pojawienie się Androida KIT KAT to wyjątkowe wydarzenie, dlatego chcemy je specjalnie uczcić. Z tej okazji w sklepach pojawi się limitowana edycja batonów KIT KAT w opakowaniach z wizerunkiem Androida” – mówi Michał Forowicz, Group Product Manager w Dziale Słodyczy Nestlé. Ponadto dla miłośników przerwy z batonami KIT KAT Nestlé i Google przygotowują niespodziankę z atrakcyjnymi nagrodami.