Wydarzenia

/ Najlepszy student Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymał iPad

2013-06-20 21:42:00

Zakończył się II semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy WSIiZ. W spotkaniach prowadzonych w formie interesujących wykładów i warsztatów uczestniczyło 120 uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej. Z finałowym testem najlepiej poradził sobie Maciej Ferenc. Jako nagrodę główną otrzymał iPad.

Na ostatnich zajęciach II semestru mali studenci pisali test składający się z 15 pytań, sprawdzających wiedzę ekonomiczną zdobytą podczas zajęć. Ich tematyka dotyczyła m.in. wspólnej waluty Euro, podziwianych firm świata i życia produktu. Uczestnicy EUD dowiedzieli się też, jakie cechy powinien posiadać młody kierownik projektu i idealny lider grupy. Wszyscy absolwenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymali dyplomy i upominki od uczelni.

Oblegany uniwersytet

– Z ogromnym zadowoleniem i satysfakcją podsumowujemy I edycję, czyli II semestry Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania. Liczba chętnych kilkakrotnie przekroczyła liczbę miejsc. Już w pierwszych dniach naboru mieliśmy komplet uczestników – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przy której działa EUD.

To pokazuje,  że uczniowie i ich rodzice chcą pogłębiać wiedzę ekonomiczną w ciekawy, niekonwencjonalny sposób. Jest to również kolejny, wyraźny sygnał, że mieszkańcy regionu darzą dużym zaufaniem WSIiZ, postrzegają ją jako prestiżowy ośrodek akademicki, w którym chcą kształcić swoje dzieci i to już na poziomie edukacji szkolnej.

Zapisy na kolejną edycję EUD już od września

- Mamy dobrą wiadomość dla rodziców i dzieci, którym nie udało się zakwalifikować do I edycji. Od października organizujemy kolejną edycję EUD. Zapisy będziemy przyjmować od września. Ponownie uczestnicy będą rekrutowani na drodze losowania, jeśli liczba chętnych przekroczy liczbę miejsc. A tych przygotowaliśmy, jak poprzednio 120 – informuje Urszula Pasieczna.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy powstał z inicjatywy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Rzeszów jest jednym z 7 polskich miast, które biorą udział w tej inicjatywie. EUD prowadzone jest w ośrodkach akademickich w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach i Lublinie. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.