Wydarzenia

/ ING Bank Śląski w finale konkursu „Lider Informatyki”

2013-07-15 09:08:00

< wróć do listy

ING Bank Śląski znalazł się w gronie trzech instytucji finansowych zakwalifikowanych do finału XXVI edycji konkursu „Lider Informatyki”, w kategorii „Bankowość i finanse. Konkurs, organizowany przez redakcję Computerworld, promuje przedsiębiorstwa i instytucje, które najefektywniej wykorzystują rozwiązania ICT w biznesie i swojej działalności.

Celem konkursu „Lider Informatyki” jest wyróżnienie przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych najlepiej wykorzystujących ICT (Information and Communications Technology) w swojej działalności. Jury ocenia innowacyjność zgłoszonych projektów, rolę IT w organizacji firmy oraz poziom wspierania przez ICT wartości i procesów biznesowych.

ING Bank Śląski zgłosił do konkursu następujące rozwiązania:

  • Orange Express - aplikację do obsługi detalicznych procesów kredytowych we wszystkich kanałach dystrybucyjnych. Dzięki automatycznej decyzji kredytowej proces udzielania kredytu jest szybszy, a klient nie musi przychodzić do banku kilka razy,
  • ING Księgowość - aplikacja umożliwiająca świadczenie klientom korporacyjnym usług finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych z wykorzystaniem internetu, bez konieczności bezpośredniego kontaktu osób obsługujących z klientem. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu narzędzi z systemami bankowymi,
  • Opłatomaty – zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które umożliwia klientom samodzielne dokonanie opłaty np. w urzędzie, poprzez wybór rodzaju płatności za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz zeskanowanie kodu wielowymiarowego (2D)

oraz

  • Bankomaty zbliżeniowe w kategorii innowacyjny projekt,
  • Enterprise 2.0 w kategorii w kategorii wdrożenie telekomunikacyjne.