Wydarzenia

/ Bella Skyway Festival: magiczny Toruń w światłach festiwalu

2013-09-24 19:23:00

< wróć do listy

Tajemniczy Obserwatorzy na fasadzie Urzędu Marszałkowskiego, Collegium Maximum rozbłyskujące bielą i czernią, niezwykła katedra na ruinach dawnego kościoła — zobacz magiczny Toruń podczas jednego z najbardziej unikalnych festiwali światła w Europie!

dsc-0285ps.jpg

Podczas pięciu dni festiwalu Toruniem zawładnęło światło, nowoczesne techniki multimedialne, fascynujące projekcje wielkoformatowe i mappingi 3D. W ramach Bella Skyway Festival swoje prace prezentowali artyści sztuk wizualnych z sześciu krajów: Węgier, Estonii, Czech, Włoch, Francji i Polski. Toruńska publiczność mogła oglądać jedenaście festiwalowych prezentacji, wydarzeniu towarzyszyły cztery akcje specjalne.

dsc-0367ps.jpg

esteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji festiwalu, zarówno pod względem artystycznym, jak i organizacyjnym. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany — znalazły się w nim nie tylko widowiskowe projekcje wielkoformatowe, ale i subtelne dzieła sztuki poukrywane w zakątkach Starego Miasta. Zaangażowaliśmy lokalne społeczności — jedna z instalacji została przygotowana przez dzieci i młodzież podczas warsztatów plastycznych. Festiwal wyróżnia jego familijny charakter — wieczorami po Starym Mieście spacerują całe rodziny z dziećmi, dlatego w programie znalazła się także instalacja dla dzieci, prezentowana w ogrodzie Teatru „Baj Pomorski”— wyjaśnia Agnieszka Marecka, koordynatorka Bella Skyway Festival.

dsc-0622ps.jpg

Już po raz piąty artyści sztuk wizualnych prezentowali swoją wizję kosmosu na fasadach toruńskiej starówki. Tylko w Toruniu przez kilka wrześniowych dni można było dotknąć kosmosu, nie odrywając stóp od ziemi! Zobacz fotogalerię zdjęć z wydarzenia: http://www.flickr.com/photos/51763647@N08/sets/72157635801538506/!