Wydarzenia

/ ATMAN rozwija współpracę z integratorami IT

2013-08-10 11:28:00

< wróć do listy

ATM S.A., operator ogólnopolskiej światłowodowej sieci ATMAN, rozwija współpracę z przedstawicielami branży IT oferującymi usługi integratorskie. W minionym i bieżącym kwartale spółka pozyskała nowe kontrakty m.in. z NextiraOne, Capgemini Polska, MCX Serwis, Wister i Affecto.

Zgodne z rynkowymi trendami przenoszenie systemów i aplikacji do chmury obliczeniowej (Cloud Computing) generuje rosnące potrzeby korzystania z centrów danych, jak również z wysokodostępnych łączy transmisyjnych o dużych przepustowościach. Dla integratorów systemowych i aplikacyjnych świadczących usługi w chmurze obliczeniowej oraz dla innych firm z rynku IT ATM S.A., jako doświadczony operator z bogatą własną infrastrukturą teleinformatyczną, jest atrakcyjnym partnerem biznesowym oferującym bezkompromisową jakość świadczonych usług. Ponadto oferta ATMAN znakomicie uzupełnia rozwiązania integratorów na kompleksowe usługi teleinformatyczne dla zamówień przychodzących z sektora publicznego.

Na ofertę ATMAN skierowaną dla integratorów odpowiedziało ostatnio wiele polskich firm IT, czego potwierdzeniem są nowe umowy z dotychczasowymi klientami, takimi jak: 4sync Solutions, S&T Services Polska, Software Mind i Altacom. Dodatkowe usługi zamówiły także podmioty działające na rynku europejskim — NextiraOne Polska i Capgemini Polska.

W gronie nowych klientów ATMAN pojawiły się m.in. MCX Serwis, francuski Wister oraz polski oddział Affecto, integratora skoncentrowanego na rynku północnoeuropejskim.

Integratorzy i inne firmy z branży IT mogą korzystać z zasobów teleinformatycznych ATM obejmujących trzy nowoczesne centra danych zlokalizowane w Warszawie i Katowicach, o łącznej powierzchni 8500 m kw., i światłowodowe sieci metropolitalne w najważniejszych miastach Polski, połączone ogólnopolską siecią transmisyjną.