Ciekawostki

/ Samsung prezentuje pierwszy na świecie, największy i najbardziej wklęsły telewizor Ultra HD o przekątnej 105 cali

2013-12-20 08:25:00

< wróć do listy

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że na targach CES 2014 zaprezentuje 105-calowy wklęsły telewizor Ultra HD, pierwszy tak duży i tak mocno zakrzywiony telewizor na świecie. 

Na targach IFA 2013 firma Samsung zademonstrowała swoje osiągnięcia technologiczne, pokazując pierwszy na świecie telewizor Ultra HD. Teraz zamierza udowodnić, że nie ma sobie równych na rynku technologii telewizyjnych, demonstrując 105-calowy wklęsły telewizor Ultra HD na targach CES 2014. 

105-calowy wklęsły telewizor Ultra HD wykorzystuje nowy, opracowany przez firmę algorytm jakości obrazu, który zapewnia zoptymalizowane kolory i lepsze wrażenie głębi. Unowocześnienie wklęsłego ekranu, dodatkowe podzespoły telewizora oraz lepsza technologia jakości obrazu pozwalają lepiej niż kiedykolwiek przeżywać oglądane programy. 

105-calowy wklęsły telewizor posiada najsilniej zakrzywiony ekran na świecie - zajmując pozycję z boku można cieszyć się jednoczesnym oglądaniem pełnowymiarowych obrazów o żywych kolorach a obraz telewizyjny, najlepszy wśród aktualnie dostępnych urządzeń, jest niezależny od kąta pod jakim jest oglądany. Dodatkowo telewizor wykorzystuje ‘Quadmatic Picture Engine’, system zapewniający jakość odpowiadającą Ultra HD niezależnie od sygnału źródłowego. 105-calowy wklęsły telewizor ma ekran o rozdzielczości 11 milionów pikseli (5120x2160) i formacie obrazu 21:9.