Ciekawostki

/ Nowy wymiar wideokonferencji

2013-08-21 12:06:00

Model TP3206 to pierwszy panoramiczny zestaw Telepresence z ekranem w formacie 48:9 i rozdzielczości 5760×1080p60, który zapewnia niespotykaną dotąd jakość wideokonferencji. Wąskie obramowanie 55-calowych wyświetlaczy sprawia, że widoczny jest jeden pełny obraz, a nie trzy połączone ze sobą ekrany. Rozwiązanie Huawei Telepresence oferuje przekaz jakości Full HD o częstotliwości 60 klatek na sekundę. System Huawei TP3206 korzysta ze specjalnie zaprojektowanej kamery, dostarczając płynny i naturalny obraz. Uczestnicy wideokonferencji znajdujący się w odległych miejscach mogą ze sobą rozmawiać, jakby spotkali się w tej samej sali konferencyjnej. Zestaw obsługuje 6 uczestników w wideokonferencji i 10 uczestników podczas konferencji lokalnej. System wykorzystuje 3-kanałowy dźwięk AAC-LD, dostarczając doskonałą jakość głosu. Dzięki temu podczas spotkania można usłyszeć szept dochodzący nawet z odległych miejsc sali konferencyjnej. Do zarządzania wideokonferencją służy łatwy w obsłudze 10–calowy Pad z interfejsem graficznym. Zestaw zapewnia szybką komunikację w firmach posiadających wiele oddziałów, bardziej ekonomiczną od drogich podróży służbowych.

Huawei_Panovision_Telepresence_TP3206_Photos_3.jpg

 

HUAWEI TP3206 wspiera protokół szyfrowania H.235. Dostęp do konfiguracji urządzenia
i ustawień systemowych jest chroniony hasłem administratora, co zwiększa bezpieczeństwo konferencji. Zestaw działa w oparciu o najnowsze standardy komunikacyjne.

Jeżeli w czasie wideokonferencji nastąpi utrata pakietów spowodowana zajętością łącza, dzięki technologiom SEC (Super Error Concealment) i IRC (Intelligent Rate Control) system dopasuje się do zmieniających się parametrów transmisji i zapewni najlepszą możliwą jakość przekazu. Huawei TP3206 ma nieduże wymagania pasma konferencji. Zużywa niedużo energii, dzięki czemu TCO jest mniejsze o 30 procent.