Ciekawostki

/ Nowy kontroler WiFi ZyXELa

2013-06-25 15:53:00

< wróć do listy

Najnowszy kontroler sieci bezprzewodowych NXC2500 umożliwi nawet mniejszym firmom skutecznie zarządzać ruchem WiFi, jak również sprostać wyzwaniom, które niosą za sobą trend BYOD i coraz większa popularność korzystających z sieci urządzeń mobilnych.

Liczba urządzeń, z których korzystamy na co dzień – w pracy czy w miejscach publicznych – stale rośnie. Zwiększa się więc zapotrzebowanie na hotspoty, gwarantujące szybkie, efektywne i działające bez przestojów połączenie z Internetem. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, szkoły i firmy rozbudowują więc swoje sieci o kolejne punkty dostępowe, którymi z czasem ciężko zarządzać osobno. Z myślą o takich sytuacjach ZyXEL skonstruował kontroler NXC2500 – zaawansowane i proste w obsłudze urządzenie do zarządzania siecią bezprzewodową.

ZyXEL NXC2500, obsługujący do 24 punktów dostępowych (8 punktów dostępowych w standardzie), jest pierwszym kontrolerem WiFi zaprojektowanym na potrzeby małego biznesu. Kontroluje wszystkie AP w sieci, aby utrzymać jak najlepsze parametry, bez zakłóceń i zaników zasięgu. Urządzenie oferuje łatwą instalację oraz szeroką funkcjonalność. Dedykowana aplikacja ZyXEL WLAN Optimizer umożliwia dodatkowo wygodne zaplanowanie i konfigurację sieci, w tym określenie liczby potrzebnych punktów dostępowych, ich odpowiednie rozmieszczenie oraz zasięg.

- Dziś trend BYOD oraz popularność urządzeń i aplikacji mobilnych wymusza stałe rozszerzanie zasięgu i przepustowości łącza WiFi – mówi Maciej Hukowski, Sales Account Manager, ZyXEL Communications. – Nowy kontroler NXC2500 daje mniejszym firmom możliwość stworzenia zaawansowanej sieci bezprzewodowej przy niewielkim budżecie i kompleksowe rozwiązanie sieciowe do prostego wdrożenia i zarządzania.