Ciekawostki

/ Norton Mobile Security chroni prywatność użytkowników aplikacji

2013-07-04 14:17:00

< wróć do listy

Firma Symantec wprowadziła na rynek najnowszą wersję oprogramowania Norton Mobile Security, które zapewnia zaawansowaną i skuteczną ochronę smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad[1]. Udoskonalenia Norton Mobile Security dla systemu Android dotyczą ochrony prywatności, o którą konsumenci niepokoją się coraz częściej. Sposobem na jej zapewnienie jest nowa technologia analityczna Norton Mobile Insight. Skanuje ona pod kątem zagrożeń aplikacje i na tej podstawie określa poziom ryzyka związanego z wyciekiem osobistych informacji. Najnowszy Norton Mobile Security rozszerza też funkcjonalność przydatną w przypadku kradzieży iPhone’a lub iPada — głośny alarm dźwiękowy „Scream” pomaga szybko odnaleźć zagubione urządzenie.

Utrzymanie kontroli nad informacjami osobistymi jest ważną kwestią, 57% użytkowników urządzeń mobilnych odinstalowało jakąś aplikację lub odmówiło instalacji ze względu na obawy o zagrożenie prywatności[2]. Oprócz skanowania pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa oprogramowanie Norton Mobile Security sprawdza teraz aplikacje również w kontekście zagrożeń prywatności, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania dodatkowych programów. W przypadku wystąpienia ryzyka wycieku poufnych danych Norton Mobile Security oznacza określoną aplikację i powiadamia użytkownika, że eksportuje ona takie informacje jak kontakty, zdjęcia lub rejestry połączeń. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, jak mogą być wykorzystywane, gromadzone lub udostępniane ich informacje osobiste, nie są więc w stanie utrzymać nad nimi kontroli. Norton Mobile Security umożliwia ochronę informacji osobistych i pozwala podejmować świadome decyzje o tym, które aplikacje warto zachować, a które usunąć z urządzenia.

Problem ochrony prywatności jest złożony i wciąż się rozwija, zarówno z punktu widzenia konsumentów, jak i programistów” — powiedziała Joanna Chmielak, ekspert ds. bezpieczeństwa mobilnego Norton. „Dotychczas skanowanie aplikacji mobilnych pod kątem ochrony prywatności odbywało się tylko na najbardziej powierzchownym poziomie, nie dostarczało więc istotnych i użytecznych informacji. Wraz z technologią zawartą w najnowszej aktualizacji naszego oprogramowania, oddajemy w ręce użytkowników wyjątkowe połączenie analiz statycznych i dynamicznych, co umożliwia im wgląd w ochronę prywatności i ewentualne wycieki informacji związanych z korzystaniem z aplikacji. Dzięki takim danym konsumenci mogą podejmować bardziej świadome decyzje o korzystaniu z aplikacji mobilnych”.