Ciekawostki

/ Na straży udanych wakacji

2013-08-14 10:41:00

W wakacje, które są najlepszym okresem na bliższe i dalsze wyprawy, szczególnie doceniamy funkcjonalność towarzyszących nam na co dzień urządzeń.

Użyteczną funkcją, w jaką wyposażone są smartfony LG z nowej serii L, jest aplikacja LG Safety Care, stworzona z myślą o dzieciach i osobach starszych, które mogą potrzebować pomocy. Funkcja ta proponuje trzy warianty zastosowania, stworzone z myślą o sytuacjach zagrożenia, w jakich my lub nasi bliscy możemy się znaleźć. Opcja powiadomień alarmowych wysyła lokalizację w momencie, gdy wykonujemy połączenie alarmowe. Dzięki temu, w ciągu ułamka sekundy możemy poinformować wskazane wcześniej bliskie osoby o tym, że potrzebujemy pomocy i miejscu, w którym na nią oczekujemy. Równie przydatna może okazać się opcja powiadomienia o nieużywaniu telefonu. Jest wyraźnym sygnałem dla rodziny i przyjaciół, że z jakiegoś powodu przez długi okres nie jesteśmy w stanie użyć naszego smartfona, więc prawdopodobnie dzieje się u nas coś niepokojącego. Opcja ta umożliwia dopasowanie do preferencji użytkownika i częstotliwości, z jaką korzysta z telefonu – sami możemy określić, jaki czas nieużywania telefonu powinien zwrócić uwagę naszych najbliższych, poprzez wysłanie do nich automatycznej wiadomości tekstowej. Kolejnym bezpiecznym udogodnieniem, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osob, które na wakacyjną wyprawę zabrały dzieci lub osoby starsze, jest powiadomienie o lokalizacji. Gdy właściciel smartfona LG z serii L II zabłądzi, nie będzie odbierać telefonu przez dłuższy czas, bądź też, gdy jego bateria będzie na wyczerpaniu, funkcja ta podpowie dokładnie i wskaże na mapie, gdzie należy go szukać.

Język obcy w zasięgu ręki

Amatorzy dalekich podróży z pewnością docenią funkcję szybkiego tłumacza, opracowaną przez LG dla telefonów z serii L. Nie jest to zwykła aplikacja słownikowa, lecz pomocne narzędzie, które pozwoli komunikować się z otoczeniem nawet na drugim końcu świata. Funkcja ta umożliwia tłumaczenie za pomocą aplikacji Quick Translator -  prostego
w obsłudze, przydatnego programu, który przy użyciu kamery zamontowanej z tyłu smartfona rozpoznaje napisy i tłumaczy je na wybrany język. Aplikacja posiada w swojej bibliotece słów pełną gamę języków, oferowanych przez Google Translate. Należy zeskanować aparatem nieznane słowo lub wyrażenie – z menu restauracji, czy z tablicy informacyjnej na dworcu czy lotnisku – i aplikacja podpowie, co ono oznacza. Wystarczy dostęp do internetu, aby dzięki QuickTranslator uniknąć wpadek w restauracji i zgubnych pomyłek na szlaku.

Liczy się każdy uśmiech

Wakacje z przyjaciółmi to przede wszystkim mnóstwo wspólnych zdjęć – krajobrazów, zabytków
i współtowarzyszy wypraw. Ich robienie bawi, a przeglądanie po powrocie i zamieszczanie na portalach społecznościowych pozwala na moment przenieść się pamięcią z biurowej rzeczywistości do zwiedzanych zakątków i radosnych chwil z bliskimi. Jednak wiele wakacyjnych zdjęć ma podstawową wadę – brakuje na nich autora fotografii, unieruchomionego po drugiej stronie obiektywu. Dlatego również i na ten problem, LG znalazło się rozwiazanie. Cheese Shutter to aplikacja sterowana głosem, która na wybraną komendę sama zrobi zdjęcie. Wystarczy powiedzieć: cheese, smile, whisky, kimchi lub LG, by aparat w telefonie zareagował
i uchwycił chwilę pamiątkowym zdjęciem. Można użyć opcji Cheese Shutter przy tzw. zdjęciu z ręki, lub postawić telefon w dowolnym miejscu i stanąć w grupie, w której razem zawołacie komendę. Telefon sam zrobi zdjęcie, na którym nikogo nie zabraknie.