Ciekawostki

/ Jak dobrać strój kąpielowy w sieci

2013-06-20 19:15:00

Rozpoczyna się sezon urlopowy, a właściwie dobrany i efektowny strój kąpielowy to gwarancja udanego wypoczynku. W Internecie, jak co roku w okresie letnim pojawiają się kampanie reklamowe prezentujące piękne stroje plażowe. Co zrobić, aby dokonać dobrego wyboru? Sklep ulubionebielizna.pl prezentuje najważniejsze zagadnienia, które warto poznać decydując się na zakup kostiumu kąpielowego w sieci.

Oceń swoją figurę

Zanim zaczniemy poszukiwanie wymarzonego stroju kąpielowego śledząc kostiumowe nowinki, najmodniejsze fasony i kolory, musimy określić swój typ figury. To punkt wyjścia do wyboru optymalnego modelu kostiumu, który pomoże nam ukryć nasze mankamenty i podkreślić atuty. Cztery główne typy sylwetek to: „jabłko” z szerszymi ramionami i biustem oraz węższymi biodrami, „gruszka” z wąskimi ramionami, szerokimi biodrami i masywnymi udami, „papryka” z brakiem wcięcia w talii i ramionami równie szerokimi jak biodra oraz „klepsydra” – najbardziej kobiecy typ sylwetki z wąską, podkreśloną talią oraz z biodrami i biustem podobnego rozmiaru. Próbując zanalizować swoją figurę, pamiętajmy, iż nasza sylwetka nie musi pasować jednoznacznie do jednej kategorii.

Dobierz rozmiar

Wybór rozmiaru stroju kąpielowe ma bardzo duże znaczenie, dlatego powinniśmy na początek zweryfikować swoje wymiary z tabelą udostępnioną w sklepie internetowym, a następnie sprawdzić możliwość zakupu oddzielnego rozmiaru, góry i dołu kostiumu. Wybranie właściwego rozmiaru stroju to połowa sukcesu, aby zapewnić sobie komfort na plaży i w wodzie, unikając spadających ramiączek czy kłopotów z wylewającym się biustem. Trzeba jednak pamiętać, iż kupujemy kostium „na teraz” czyli na dany sezon dobierając prawidłowo jego rozmiar do naszej rzeczywistej, a nie wymarzonej figury. Przewagą sklepu internetowego jest możliwość zaoferowania Klientkom większego wyboru niestandardowych rozmiarów, co doceniają szczególnie panie z dużym biustem, które często borykają się z problemem zakupu bielizny w sklepach stacjonarnych.

Wybierz fason

Główną zasadą doboru odpowiedniego fasonu jest zachowanie równowagi, tak aby górna i dolna część sylwetki wyglądała proporcjonalnie. Duża pupa i szerokie biodra, zbyt mały lub obfity biust, krótkie nogi lub szerokie ramiona – to główne problemy, które sygnalizują Panie zwracając się do nas z prośbą o pomoc w wyborze kostiumu kąpielowego lub upewniając się, iż dokonały właściwego wyboru – mówi Małgorzata Gromadowska. .ulubionabielizna-pl-kostium-kapielowy.jpg