Trącić Myszką 2010

/ [05.07.2010] Startupy internetowe

W ostatniej przed wakacjami audycji magazynu komputerowego Trącić myszką 5 lipca 2010 r. o godzinie 22:00 porozmawiamy o startupach internetowych. Na początku lipca rozpoczęły się 2 miesięczne warsztaty dla startupów w ramach Global Startup Challenge. Najlepsze zespoły z Polski i Litwy przyjechały do Szczecina aby przez wakacje pracować nad projektami internetowymi, które mają zdobyć globalny rynek. 

Naszymi gośćmi będą Jacek Madej z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Mike Kulamn i Michał Frejtak z RedSky, Maciej Jankowski z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp oraz startupy uczestniczące w Global Startup Challenge.

GSC - fot MIS.

Grupy hakerskie Anonymous i LulzSec sieją spustoszenie.

PandaLabs opublikowało raport za II kwartał, analizujący wydarzenia i incydenty w branży bezpieczeństwa IT w okresie od kwietnia do czerwca 2011 roku. Grupy hakerskie Anonymous i LulzSec siały spustoszenie, a ofiarami ataków padły takie organizacje jak: RSA Security, amerykański Departament Obrony, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejska Agencja Kosmiczna, Sony, Citigroup i SEGA.
W ubiegłym kwartale znacząco rozpowszechniły się zagrożenia wszystkich typów. Według danych PandaLabs co minutę powstawały 42 nowe odmiany złośliwych kodów. Znów najliczniejszą grupą nowych zagrożeń były trojany, które stanowiły blisko 70 proc. wszystkich nowo powstałych zagrożeń. Za nimi znalazły się wirusy (16 proc.) i robaki (11,6 proc.).
Dane zarejestrowane przez internetowy skaner Panda Security - Panda ActiveScan, pokazują, że trojany były odpowiedzialne za 69 proc. wszystkich infekcji. Kolejne miejsca ponownie zajęły wirusy (10 proc.) i robaki (8,53 proc.). Adware, stanowiący jedynie 2,58 proc. wszystkich nowych zagrożeń, spowodował prawie 9 proc. wszystkich infekcji. To wskazuje na znaczący wysiłek, jaki twórcy zagrożeń wkładają w promowanie złośliwych kodów tego typu. Wzrosła również liczba fałszywych programów antywirusowych, które zaliczają się do kategorii adware