Ciekawostki

/ ZyXEL prezentuje nową serię punktów dostępowych NWA5120

2013-07-20 10:46:00

ZyXEL Communications wprowadza nową serię punktów dostępowych – NWA5120 802.11 a/b/g/n. Urządzenia zapewniają wydajny zasięg sieci WiFi i niezawodne połączenia z Internetem. NWA5120 rozwiązuje problemy sieciowe w wielokondygnacyjnych hotelach, kampusach naukowych czy galeriach handlowych, czyli w miejscach wymagających stabilnych i ogólnie dostępnych połączeń z Internetem dla dużej liczby użytkowników naraz. Cała seria produktów NWA5120 będzie we wrześniu br. elementem kampanii ZyXELa – Wireless Expert.

zyx.jpg

Ludzie coraz częściej korzystają z urządzeń mobilnych. Sprawdzają wiadomości, czytają prasę, prowadzą komunikację biznesową. Oczekują dostępu do Internetu w dowolnym czasie i miejscu. Dlatego sieci Wi-Fi hotspot cieszą się nieustającą popularnością i nadal są jedną z najbardziej efektywnych technologii dla szybkich i publicznie dostępnych połączeń z Internetem.

Elastyczna funkcjonalność

Urządzenia ZyXEL NWA5120 mogą funkcjonować jako samodzielne punkty dostępowe oraz stanowić elementy sieci WLAN, administrowane z poziomu kontrolera (np. NXC2500). Konfiguracja kolejnych punktów dostępowych odbywa się automatycznie, co ułatwia administratorom IT rozbudowę i zarządzanie siecią.

Nowe zintegrowane punkty dostępowe jako pierwsze w swojej kategorii posiadają certyfikaty Wi-Fi CERTIFIED Passpoint™. Kompatybilność umożliwia różnym urządzeniom mobilnym automatyczne połączenie z właściwą siecią bez konieczności ponownego uwierzytelniania.

Dwa pasma

Seria ZyXEL NWA5120 składa się z trzech modeli, które pozwolą spełnić wszystkie oczekiwania w zależności od potrzeb. Model NWA5123-NI obsługuje jednocześnie dwie częstotliwości 2.4GHz i 5GHz. Co więcej, moc nadawania w paśmie 5GHz jest zwiększona, dzięki czemu zapewnia sygnał porównywalny z urządzeniami pracującymi w paśmie 2.4GHz. Mechanizm dwuzakresowy znacząco zwiększa wydajność i zasięg sygnału.

W środowisku dostępu publicznego zabezpieczenia sieciowe są szczególnie istotne. Najnowsza seria NWA5120 posiada podwójny mechanizm ochronny z separacją warstwy drugiej i SSID, jak również oferuje do 8 profili SSID, umożliwiając konfigurację zgodną z różnymi regułami autoryzacji WLAN oraz VLAN. Separacja warstwy drugiej zapewnia większy poziom ochrony, zabezpieczający przed wzajemnym podglądaniem i komunikowaniem się użytkowników.

Jak czujnik dymu

Urządzeniom nadano estetyczny i dyskretny design. Dzięki podobieństwu do czujników dymu, punkty dostępowe można zamontować na ścianie lub pod sufitem, bez ingerencji w wygląd danego pomieszczenia. W skład serii NWA5120 wchodzą również punkty dostępowe obsługujące PoE (Power-over-Ethernet), które posiadają anteny wewnętrzne lub opcjonalne zewnętrzne dla jeszcze większego zasięgu sieci bezprzewodowej i redukcji punktów bez zasięgu. Produkty stworzono z odpornych materiałów nietoksycznych.