Ciekawostki

/ Mniejszy brat największego... czyli nowy TV firmy Sharp

2013-08-13 14:03:00

Firma Sharp przygotowała alternatywę dla tych, którzy marzyli o ogromnym ekranie w swoim salonie, ale gabaryty 90-calowego telewizora okazały się nieco za duże. W ofercie firmy pojawił się nowy telewizor Aquos LED 3D o przekątnej ekranu 80”. 

Telewizor o eleganckiej, czarnej obudowie zadowoli najbardziej wymagających kinomaniaków i miłośników doskonałego obrazu. Dwurdzeniowy procesor i bogata gama tunerów (HDTV MPEG4 – DVB-S/ S2/ C/ T/ T2) pozwalają na odbiór najlepszej jakości naziemnej, satelitarnej i kablowej telewizji cyfrowej. Dodatkowo może się to odbywać w standardzie T2, który na razie obowiązuje tylko w niektórych krajach Europy. Daje to użytkownikom pewność, w razie zmiany formatu nadawanego sygnału nie będą musieli szukać dodatkowych rozwiązań.

Telewizor Aquos LC-80LE657 wykorzystuje zaawansowane technologię przetwarzania obrazu opracowane przez firmę Sharp jak Active Motion 200 czy pełne podświetlenie LED oraz panel X-GEN pochodzący z najnowocześniejszej fabryki paneli LCD w japońskim mieście Sakai. Dzięki temu niezależnie od tego, czy wybierzemy standard 2D czy 3D - jakość obrazu i odwzorowanie kolorów będą robiły wielkie wrażenie.

Nowy 80” Aquos LED oferuje funkcje nagrywania PVR i pauzy na żywo w pamięci USB. Model 80LE657 został wyposażony także w odtwarzacz multimedialny (z USB) i portal Aquos NET+, które pozwalają użytkownikom na korzystanie nie tylko z własnych plików, ale również zasobów internetu. Najnowszy telewizor Sharp pozwala także przeglądać portale społecznościowe jak np. Facebook lub Twitter. Obsługa tego giganta jest prosta i wygodna, również za sprawą możliwości sterowania smartfonem oraz strumieniowego przesyłania np. filmów z urządzeń mobilnych.

Sharp 80LE657 jest czymś więcej niż tylko telewizorem. To wielkich rozmiarów ekran, na którym możemy oglądać filmy i zdjęcia, słuchać muzyki, grać na konsoli czy korzystać z internetu. W momencie, gdy nie używamy go na żaden z tych sposobów, Sharp proponuje funkcję Wallpaper. Dzięki niej po wyłączeniu, nasz telewizor zmienia się w wirtualny obraz Claude'a Moneta czy Jean-François Milleta. Może to być również rodzinne zdjęcie – wybór należy do użytkownika.

Telewizor Aquos LED 3D z serii LE657 należy do grupy ekologicznych produktów o najwyższej klasie energetycznej A++. Nowy ekran Sharp wyposażony jest w panel X-GEN zapewniający wydajne korzystanie z pełnego podświetlania LED oraz funkcję wyłączenia przy bezczynności, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej jest niewielkie jak na takiego giganta – około 130 W.

Mnogość funkcji i jakość obrazu w nowym telewizorze Sharp daje tak dużą radość oglądania, że chciałoby się go objąć – może być to jednak trudne, gdyż LE657 przekracza rozpiętość ludzkich ramion. Ten 80-calowy ekran ma 186 cm szerokości i 111 cm wysokości, co pozwala mu zachować wrażenie kinowego obrazu w domowym zaciszu.

sharp-le657.jpg

Najważniejsze cechy LC-80LE657E

  • PRZEKĄTNA EKRANU 80 CALI (203 CM)
  • PANEL X-GEN O ROZDZIELCZOŚCI FULL HD (1920 X 1080 X 3)
  • TUNER HD (DVB-T/T2 / DVB-C / DVB-S/S2), MPEG2 / MPEG4 H.264
  • TELEWIZOR LCD Z PODŚWIETLENIEM FULL LED
  • FUNKCJA ACTIVE MOTION 200
  • DOSTĘP DO INTERNETU W RAMACH USŁUGI AQUOS NET+
  • ODTWARZACZ MULTIMEDIÓW UDOSTĘPNIANYCH PRZEZ SIEĆ DLNA LUB Z PAMIĘCI USB
  • FUNKCJA USB TIMESHIFT+ i PVR Z ŁATWYM PROGRAMOWANIEM I DOSTĘPEM DO ZAREJESTROWANYCH NAGRAŃ